جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

صبای قم در خانه از منیزیم فردوس پذیرایی می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صبای قم در خانه از منیزیم فردوس پذیرایی می‌کند


تیم هندبال صبای قم در شانزدهمین هفته مسابقات لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور مقابل تیم منیزیم فردوس خراسان جنوبی صف‌آرایی خواهد کرد.

پنجشنبه؛

منیزیم فردوس خراسان جنوبی از تیم‌های تازه وارد به مسابقات لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور است و اتفاقاً در نخستین فصل فعالیت خود در این سطح از رقابت‌ها به عنوان نماینده کشورمان در پیکارهای جام باشگاه‌های آسیا به میدان رفت.

این تیم در نیم‌فصل نخست مسابقات لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور دیدار خانگی خود برابر صبای قم را در تالار فدراسیون هندبال برگزار کرد و حالا قرار است به قم بیاید و در مقابل صبایی که در انتهای جدول رده‌بندی قرار گرفته است صف‌آرایی کند.

تیم هندبال صبای قم در سومین دیدار خود از دور رفت فصل جاری مسابقات لیگ بر‌تر هندبال مردان باشگاه‌های کشور میهمان تیم هندبال منیزیم فردوس خراسان جنوبی بود که در پایان برابر این تیم با اختلاف تن به شکست داد و در آن مقطع سومین باخت متوالی خود را پذیرفت.

حالا قرار است دور برگشت مسابقات لیگ بر‌تر هندبال باشگاه‌های کشور بعد از تعطیلات نوروز پیگیری شده و این پیکار‌ها براساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون هندبال وارد هفته شانزدهم خود ‌شود؛ تیم هندبال صبای قم باید در دیداری داخل خانه به مصاف تیم هندبال منیزیم فردوس خراسان جنوبی برود.

هندبالیست‌های قمی چیزی بعد از حدود یک دهه در حالی برای دومین سال متوالی در لیگ بر‌تر به میدان می‌روند که امسال مسابقات لیگ بر‌تر هندبال مردان باشگاه‌های کشور با شرکت 13 تیم برگزار می‌شود و تیم قهرمان به رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا صعود می‌کند.

جدال صبای قم با منیزیم فردوس خراسان جنوبی در سومین هفته از نیم‌فصل دوم مسابقات لیگ بر‌تر هندبال مردان باشگاه‌های کشور در سالن اختصاصی صبایی‌ها یعنی سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار می‌شود و دو تیم برای بهبود جایگاه خود در جدول تلاش می‌کنند.

امسال تیم‌های هندبال ثامن‌الحجج مشهد، ‌نیروی زمینی تهران، صبای قم، صنعت مس کرمان، ‌ثامن‌الحجج سبزوار، نفت و گاز گچساران، سپاهان اصفهان، کاسپین قزوین، همیاری شهرداری ارومیه، سنگ آهن بافق یزد، هپکو اراک و نماینده خراسان جنوبی در لیگ بر‌تر هندبال مردان قهرمانی باشگاه‌های کشور حضور دارند و قهرمان به مسابقات هندبال باشگاه‌های آسیا راه خواهد یافت.

در جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ بر‌تر هندبال مردان باشگاه‌های کشور هم‌اکنون تیم هندبال منیزیم فردوس خراسان جنوبی مابین تیم‌های بالای جدولی ایستاده است در حالی که تیم هندبال صبای قم با یک بازی کمتر و کسب دو امتیاز رتبه دوازدهم را در اختیار دارد.

هر دو تیم به شدت خطر سقوط به مسابقات دسته پائین‌تر هندبال ایران را احساس می‌کنند و برای اینکه از این خطر دور شوند مجبور به تلاش برای کسب دو امتیاز این دیدار هستند و قطعاً تیمی که در این دیدار پیروز شود با روحیه بهتری در دیدارهای دور برگشت به مصاف دیگر رقبا خواهد رفت.

*برنامه هفته شانزدهم لیگ بر‌تر هندبال:

یکشنبه 23 فروردین‌ماه ساعت 16

صنعت مس کرمان - سنگ آهن بافق یزد

شهرداری تبریز - سنگ آهن گهر زمین

فولاد مبارکه سپاهان - ثامن الحجج مشهد

ثامن الحجج سبزوار - هپکو اراک

پنجشنبه 27 فروردین‌ماه ساعت 16:

صبای قم - منیزیم فردوس

آدرس کوتاه :