سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

صبای قم منتظر تعیین قیمت پایه برای واگذاری است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صبای قم منتظر تعیین قیمت پایه برای واگذاری است


تیم فوتبال صبای قم با وجود آغاز شدن مهلت نقل و انتقالات فصل جدید لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور همچنان منتظر مشخص شدن قیمت پایه برای واگذاری به بخش خصوصی است.

در آستانه پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال

 مهلت نقل و انتقالات دوره جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از امروز آغاز می‌شود و دقیقاً تا روز سی و یکم تیرماه ادامه می‌یابد تا تیم‌ها بازیکنان و کادر مورد نظر خود را جذب کنند.

در واقع پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با عنوان جام خلیج فارس در راه است و صبای قم یکی از 16 تیم حاضر در این دوره از مسابقات است که بین هشت شهر کشور توزیع شده‌ و از مردادماه وارد لیگ پانزدهم خواهد شد.

صبای قم در فصلی که به تازگی به پایان رسیده و چهاردهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور بوده است، یازدهمین دوره متوالی حضور خود در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی فوتبال را سپری کرد و در نهایت رتبه نهم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داد.

نماینده فوتبال استان قم در بین 16 تیم حاضر در لیگ چهاردهم یکی از کم‌هزینه‌ترین تیم‌ها بود و از نظر مخارج برای هزینه‌های جذب بازیکن و اعتبارات جاری خود در رده دوازدهم لیگ برتر قرار دارد، ولی برای اینکه امسال وارد لیگ جدید شود هنوز منتظر تعیین قیمت پایه برای واگذاری به بخش خصوصی است.

این در حالی است که با اعلام رسمی کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ برتر فوتبال سقف بودجه برای پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس پابرجاست و مصوبه‌ای مبنی بر لغو آن نیامده است.

در شرایطی که در دوره چهاردهم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور قرار شد تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا سقف بودجه‌ای را هر چند نسبت به یکدیگر متمایز رعایت کنند اما چند باشگاه در این زمینه مشکل داشتند و قرار شد با مدیران آن‌ها برخورد شود.

قرار بر این بود که اگر این باشگاه‌ها مشکلات مرتبط با رعایت سقف بودجه را حل نکنند با مدیران آن‌ها برخورد شود، ضمن اینکه ابلاغیه‌ای مبنی بر نبود این قانون به باشگاه‌ها نرسیده و این یعنی اینکه رعایت سقف بودجه برای فصل جدید لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور هنوز به قرار قبلی باقی است.

همچنین سازمان لیگ در دوره چهاردهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور تصمیم گرفت که قانونی را مبنی بر سقف بودجه به باشگاه‌های لیگ برتر ابلاغ کند و براساس این ابلاغیه باشگاه‌های لیگ برتری موظف به هزینه 15 میلیاردی و رعایت این سقف و باشگاه‌های لیگ برتری حاضر در لیگ قهرمانان آسیا موظف به هزینه 18 میلیاردی و رعایت این سقف شدند. 

تیم فوتبال صبای قم در حالی قرار است وارد بازی‌های پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور شود که با تصمیم مسئولان خود هم‌اکنون در مرحله واگذاری به بخش خصوصی قرار دارد و به زودی از طریق مزایده به یک حامی مالی جدید از بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

// فارس

آدرس کوتاه :