جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

صداوسیما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صداوسیما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کند


یکی از مراجع تقلید گفت: صداوسیما به عنوان دانشگاه عمومی باید با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم و تولید آثار رسانه‌ای قوی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان تلاش کند.

آیت الله نوری همدانی؛

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار رئیس و اعضای اتاق فکر بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم با بیان اینکه صدا و سیما نقش بسیار موثری در شکل‌گیری، تثبیت و ترویج فرهنگ دینی و مذهبی در جامعه دارد، اظهار کرد: بسیاری از اقدامات و فعالیت‌هایی که با اخلاص انجام می‌شود و می‌تواند الگو برای دیگر افراد باشد، باید اطلاع‌رسانی شود و باید به مردم نشان داده شود و باید تولیدات رسانه‌ای عمیق و اثرگذار خلق شود.

وی با بیان اینکه دشمنان با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم تفکرات شوم خود را در قالب سریال و مستند برای منحرف کردن جوانان از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای به نمایش می‌گذارند، اظهار کرد: راه مقابله با این توطئه‌های شوم رسانه‌ای، خلق تولیدات فاخر و اثرگذار است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه باید استعدادهای هنری شناسایی و از آنها استفاده شود، گفت: نوشتن و نویسندگی برای حوزویان ضروری است و باید همه طلاب و اساتید نسبت به این امر مهارت یابند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از سخنان اخیر رئیس جمهور در جمع فرماندهان انتظامی گفت: مسئولان از طرح مسائلی که حاشیه‌سازی در کشور را به دنبال دارد پرهیز کنند، نمی‌توان در برابر این اظهار نظرها سکوت اختیار کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نظام اسلامی ما یک نظام ممتاز از جمیع جهات است، خاطرنشان کرد: قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ما غیر از امر به معروف و نهی از منکر نیست.

وی ابراز کرد: اسلام دین جوش و خروش و حرکت است و قرآن کریم وظایفی را برای تک تک مسلمانان مشخص کرده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به حملات عربستان سعودی به یمن اشاره کرد و گفت: اینها برای بقای خودشان در برابر خواست استکبار سر تعظیم فرود آورده‌اند و هر دستوری که از جانب آنها صادر می‌شود، اجرا می‌کند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اهمیت تشکیل بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم بر ضرورت بازدید اساتید سطوح عالی حوزه از مناطق عملیاتی جنوب و غرب تاکید کرد و گفت: این سفر راهیان نور حرکتی ارزشمند است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

آدرس کوتاه :