جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

صدای بهارصدای بهار - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

صدای بهارصدای بهار

صدای بهارصدای بهار


Loading the player...

صدای بهار

 

با رسیدن بهار، طبیعت ردای سبز بر تن می کند. چکاوک ها، هزار دستان و قمریان، نغمه ها و سرودهای فرح بخش و تازه سرمی دهند و انسان ها را به مهرورزی، گره گشایی و هم گرایی فرا می خوانند. بهار، پیام آور عشق و رویش است و موسم سرور و آشتی و به همین خاطر است که خواستنی است و با آمدنش دل ها سرشار از سرور و جان ها معرفت می یابد.

بهار، پیام آور تعادل است و اینکه در سایه تعادل، زندگی زیبا می شود. با دیدن بهار، رحمت و محبت خداوند را به یاد می آوریم. در اینکه چشمه مهر ایزد همواره به سوی آدمیان و همه موجودات، سرازیر است و ما اگر او و نشانه هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی کند و با دگرگونی فصل ها نیز به جلوه گری قدرت بی پایانش می پردازد تا شاید دلی به یاد او افتد و به شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود.

اساسا جهان هستی، آینه دار خداست و جمال پروردگارش را به تماشا گذاشته است.

به تعبیر زیبای حافظ:

مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟

به دست مردم چشم، از رخ تو گل چیدن

بهار نیز یکی از باشکوه ترین جلوه های خدا در جهان هستی است که می توان با تماشای آن، نقبی به عالم معنا زد و راهی به سوی خدا یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست. چه زیبا سروده است، سعدی شیرازی:

بامدادی که تفاوت نکند لیل و نهار

خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار

بلبلان وقت گل آمد که بنالند از شوق

نه کم از بلبل مستی تو بنال ای هشیار

آفرینش همه تنبیه خداوند دل است

دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار

از آنجا که ایام نوروز به دلیل مسافرت های نوروزی و ارتباطات اجتماعی خاص می باشد. اطلاع رسانی از رویدادها ، آداب و رسوم خصوصا برای رسانه رادیو که در این روز ها کاربرد بیشتری دارد ضروری به نظر می رسد.به همین دلیل معاونت صدای مرکز قم در نظر دارد برنامه صدای بهار را با بخشهای متنوع وشادبه همه مخاطبین محترم اعم از مجاوران وزائران کریمه اهل بیت ارائه نماید.

بخشهای مختلف برنامه شامل متن موضوعی برنامه، تبیین موضوع سال،کارشناس مذهبی با موضوع احسن الحال، ارتباط با یادمان های دفاع مقدس ، نمایش ، حکایت طنز، غذای سنتی استان، گزارش گفتگو با زائران، نوروز در روستا، بیان آداب و رسوم نوروز، گفتگوی تلفنی با مدیران استانی،معرفی اماکن گردشگری استان، پاسخ به سوالات زائران و راهنمایی آنان در خصوص اسکان و امکانات رفاهی، کمکهای اولیه،ارتباط با مراکز استانی دیگر، اطلاع رسانی از وضعیت هوای استان، اطلاع رسانی از وضعیت جاده های استان، تنوع قومیت های ساکن در استان، ترانه های بهاری و...

 

تهیه کنندگان:آقایان پازوکی، سلطانی، صباغ زاده و احمدیان

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.