سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | دوشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۱

صدا و سیما مرجع اطلاع رسانی رسمی ویروس کرونا در قم - روابط عمومی

 

 


صدا و سیما مرجع اطلاع رسانی رسمی ویروس کرونا در قم


اطلاع رسانی‌های رسمی و توصیه‌های بهداشتی برای مراقبت و پیشگیری از بیماری کرونا به صورت اختصاصی از شبکه نور و رادیو قم پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز قم، با بسیج نهادها و ارگان‌ها در استان قم برای مبارزه با کرونا ویروس، اطلاع‌رسانی‌های رسمی و توصیه‌های بهداشتی برای مراقبت و پیشگیری از بیماری کرونا به صورت اختصاصی از شبکه نور و رادیو قم پخش می‌شود.

در راستای این اطلاع رسانی‌ها دکتر پویا رئیس مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در برنامه زنده پلاک 16، دکتر پرهام معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم در برنامه زنده صبحانه سیمای نور حضور پیدا کردند. دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز آخرین اخبار و توصیه‌های بیماری کرونا در شهر قم را در برنامه گفتگوی خبری به صورت زنده به اطلاع مخاطبان شبکه نور رساند. همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی بی‌تعارف به سوالات مخاطبان در مورد این بیماری و روند رسیدگی به بیماران پاسخ می‌دهد.

کارشناسان بهداشتی استان هر روز در برنامه‌های زنده سیمای نور حضور پیدا کرده و توصیه‌های مراقبتی و بهداشتی را اعلام می‌کنند و مجریان تمام برنامه‌های زنده در ارتباط با این موضوع هشدارهای لازم را اعلام می‌نمایند.

پخش مکرر آخرین توصیه‌های بهداشتی فردی و اجتماعی، انیمشن‌ها و موشن‌گرافیها با موضوعات پیشگیری و تقویت سیستم ایمنی و آموزش نکات بهداشتی از شبکه نور و اطلاع رسانی در این مورد در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و راه اندازی صفحه ویژه کروناویروس در پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیمای مرکز قم به نشانی http://qom.irib.ir/corona از دیگر اقدامات این مرکز در مواجهه به شیوع بیماری کرونا است.

رادیو قم نیز افزایش تعداد و سرعت اطلاع رسانی‌ها را در دستور کار خود قرار داده در قالب برنامه‌های خود به صورت اختصاصی با حضور کارشناسان وزارت بهداشت و پزشکان فوق تخصص بیماری‌های عفونی و طب سنتی به این موضوع می‌پردازد .

در برنامه‌های زنده سلام زندگی، کاشانه ، عصر بخیر قم و در فواصل پخش نیز در قالب برنامه کوتاه پیام روز هر یک ساعت آخرین توصیه های بهداشتی و آخرین خبرها درباره بیماری کرونا در قم اطلاع رسانی می‌شود.

 

آدرس کوتاه :