جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

صرفه‌جویی مادی در دستور کار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صرفه‌جویی مادی در دستور کار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد


مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: صرفه‌جویی مادی در دستور کار بخش‌های مختلف آموزش و پرورش قرار می‌گیرد اما امیدواریم مسئولان ملی و استانی به اهمیت امر آموزش و پرورش توجه داشته باشند.

شیخ الاسلام بیان داشت؛

حمیدرضا دژاکام در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید به هزینه دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌های مختلف توجه بیشتری داشته باشد بیان کرد:‌ استفاده از ظرفیت‌های استانی و یاری‌رساندن دستگاه‌ها به یکدیگر می‌تواند بخشی از مشکلات مادی را برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم به سمت آموزش نوین حرکت کرده است ابراز کرد: اکنون سیاست آموزش و پرورش مبنی بر جداسازی دوره‌های مختلف ابتدایی است. در بخش شاخص فنی و حرفه‌ای استان قم نسبت به شاخص کشوری اختلاف بسیاری دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: صرفه‌جویی مادی در دستور کار بخش‌های مختلف آموزش و پرورش قرار می‌گیرد اما امیدواریم مسئولان ملی و استانی به اهمیت امر آموزش و پرورش توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی واگذاری برخی مدارس به بخش خصوصی و استفاده از بسته‌های حمایتی را تصویب نکرده است گفت: با توجه به ابلاغ اعتبارات و کیفیت کنونی مدارس نمی‌توانیم درآینده دستاورد گسترده‌ای برای افزایش این کیفیت داشته باشیم اما امیدواریم مسئولان استانی و ملی به مشکلات این اداره‌کل توجه داشته باشند.

آدرس کوتاه :