رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

صلای وصال - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

صلای وصال

صلای وصال


Loading the player...
برنامه صلای وصال هر روز جمعه ساعت 11:30 از صدای قم پخش می شود.

روز جمعه از اعیاد مهم مسلمانان است که در برخی از روایات از آن به عنوان افضل الایام ، برترین روزها یاد شده است. در روایتی از امام صادق(ع) علت نام گذاری این روز به عنوان روز جمعه چنین آمده است که « چون خداوند آفریدگان را در آن روز برای ولایت پیامبر (ص) و خاندانش ( صلوات اللهّم علیهم اجمعین) گرد آورد و همچنین بدین خاطر که خداوند کار پیامبرش را سامان داد. در منابع اسلامی از روز جمعه به عنوان سرور و سید ایام نام برده شده، روزی که پاداش نیکی ها و جزای اعمال ناشایست در آن مضاعف ( دو یا چند برابر ) بوده و باعث محو گناهان و ترفیع درجات و استجابت دعاها و بر آورده شدن حاجات می باشد.در سخنی از امام باقر (ع) آمده است که « به خدا سوگند به من خبر رسیده است که اصحاب پیامبر (ص) از روز پنج شنبه برای انجام اعمال و مراسم جمعه آماده می گردیدند، چرا که جمعه برای مسلمانان کوتاه و مغتنم است.

یکی از پایگاه های اجتماع مردمی در اسلام بویژه در انقلاب اسلامی نماز جمعه می باشد. نمازی باشکوه و تجمعی چشمگیر که فرصتی بسیار مغتنم را برای مردم و حکومت اسلامی فراهم آورده است که در آن مردم با صفوفی منسجم و متحد از اوضاع و اخبار جامعه و جهان آگاهی می یابند و ضمن به جا آوردن مساله عبادی نماز جمعه با مسایل سیاسی جهان و گرفتاری های مسلمین و اخبار مملکت آشنا می شودند.

صلای وصال عنوان برنامه ای است که به انعکاس نماز جمعه قم که از مهمترین نماز جمعه های کشور می باشد و همچنین به نماز جمعه بخش های استان می پردازد.
این برنامه با ساختار گزارش ترکیبی نیم ساعت قبل از اذان ظهر روز جمعه پخش می شود و بعد از اذان به پوشش بخشهایی از خطبه های نماز جمعه شهر قم و بخشهای مختلف استان  می پردازد.

 
عوامل این برنامه:

تهیه کنندگان:  آقایان اسماعیلی و ناصر هاشمی

گویندگان
: آقایان شاهین احمدیان، امیر حسین یاوری و  مهدیزاده

گزارشگران
: آقایان سید شهاب اشرفی، مهدی دوازده امامی، حسین نبی گل، حاج علی

نویسنده
: خانم بشری موحد
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.