جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

صنایع تبدیلی در مجاورت روستاهای قم ایجاد شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

صنایع تبدیلی در مجاورت روستاهای قم ایجاد شود


رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان اینکه در بخش کشاورزی باید توسط بخش خصوصی در کنار هر روستا صنایع تبدیلی بر اساس شرایط روستا ایجاد کنیم، گفت: از این طریق بسیاری از مشکلات روستائیان از جمله اشتغال و ایجاد درآمد آن‌ها حل می‌شود.

طلایی خبر داد؛

محمد رضا طلایی با بیان اینکه در بخش کشاورزی باید توسط بخش خصوصی در کنار هر روستا صنایع تبدیلی بر اساس شرایط روستا ایجاد کنیم، اظهارداشت: از این طریق بسیاری از مشکلات روستائیان از جمله اشتغال و ایجاد درآمد آن‌ها حل می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تاکید براینکه ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها و ایجاد این ظرفیت‌ها درآمد در روستاها افزایش می‌یابد، افزود: باید از ظرفیت‌های خانوادگی در بخش دامداری نیز استفاده کرد، شاید در استان قم درآمد کشاورزان قابلیت رشد نداشته باشد، اما می‌توان هزینه‌های آنان را تا حدی کاهش داد.

وی با بیان اینکه برای کاهش هزینه‌های کشاورزان قانون طرح هادی که توسط بنیاد مسکن اجرا می‌شود باید در روستاها، دامداری را هم در کنار دیگر سرانه‌ها ببیند، عنوان کرد: وقتی این اتفاق بیفتد دیگر نیازی به نگهبان یا کارگر دائم نیست و دامدار می‌تواند از ظرفیت‌های خانوادگی جهت نگهداری دام استفاده کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه با احداث گلخانه توسط دولت به هدف اصلی نمی‌رسیم، تصریح کرد: باید بخش خصوصی به احداث این‌گونه اماکن اقدام کند و دولت نسبت به حمایت درباره تسهیلات و امکانات زیربنایی اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط سخت است که می‌توان مدیریت افراد را ارزیابی کرد، افزود: تصور همه براین است که تسهیلات بانکی نجات دهنده است، این موضوع شاید کارها را کمی تسریع کند اما به آن دوام نمی‌دهد‌.

طلایی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 16 درصد اعتبارات استانی را برای بخش کشاورزی جذب کردیم، خاطرنشان کرد: به هر صورت استان قم مانند استان‌های فارس و مازندران یک استان کشاورزی محور نیست و برای همه مسئولان قم از اهمیت بالایی برخوردار است.

آدرس کوتاه :