رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ضرورت توجه مسؤلان آموزش و پروش استان قم به توسعه هنرستان‌های فنی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ضرورت توجه مسؤلان آموزش و پروش استان قم به توسعه هنرستان‌های فنی


معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار قم با اشاره به نیاز آینده استان به نیروهای تکنسین در بخش‌های مختلف، بر ضرورت توجه مسؤلان آموزش و پرورش استان بر ایجاد و توسعه هنرستان‌های فنی تاکید کرد.

حجت الاسلام بنایی؛

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار قم با اشاره به نیاز آینده استان به نیروهای تکنسین در بخش‌های مختلف، بر ضرورت توجه مسؤلان آموزش و پرورش استان بر ایجاد و توسعه هنرستان‌های فنی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی در هفتمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش استان که در تالار امام رضا(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت برپایی اردوهای راهیان نور برای اقشار دانش‌آموز و فرهنگی، خواستار اهتمام و همکاری جدی دستگاه‌ها با آموزش و پرورش و سپاه پاسداران در این زمینه شد.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته ردیف بودجه‌ای خاصی برای اعزام دانش آموزان وجود داشت، افزود: با وجود کاهش بودجه، تمام تلاش خود را برای تحقق کامل برنامه اعزام 13 هزار دانش‌آموز سهمیه استان در سال جاری به‌کار خواهیم برد.

بنایی در ادامه با تاکید بر تقارن بین رشته‌های تحصیلی هنرستان‌های قم و نیازهای آتی استان گفت: در این راستا باید تربیت نیروی انسانی بر اساس سند آمایش استان قم انجام گیرد.

معاون استاندار قم با اشاره به نیازهای جدید قم در بخش‌های فنی و در سال‌های آینده خاطرنشان کرد: هنرستان‌های قم باید با پیش‌بینی دقیق و توجه به افق استان زمینه‌های سوق دانش‌آموزان به سمت این نیازها را فراهم کنند.

وی همچنین با اشاره به تصویب کارگروه ملی زیارت برای توسعه شهرهای زیارتی قم و مشهد در دولت یازدهم، تصویب چنین طرحی در مجلس هشتم را یادآور شد و افزود: بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی در دوره گذشته به درستی تقسیم نشد.

معاون استاندار قم با اشاره به ضرورت تخصیص بودجه‌های کافی به قم خاطرنشان کرد: این استان به خاطر قرار داشتن در محور مواصلاتی 17 استان کشور سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر است لذا باید توجه ویژه‌ای به قم در اختصاص اعتبارات ملی شود.

بنایی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در سال آینده اظهار کرد: سال گذشته در نیمه آذر‌ماه و زمان بسته شدن بودجه دولت قیمت بهای نفت در بازارهای جهانی بشکه‌ای 105 دلار بود ولی امسال این رقم به 70 دلار کاهش پیدا کرده است.

معاون استاندار قم تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی به‌ویژه آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی دقیق و کاملی را برای مواجه با مشکلات اقتصادی ناشی از کسری بودجه به خاطر کاهش قیمت نفت داشته باشند.

آدرس کوتاه :