رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

ضرورت رسیدگی به مشکلات معلمان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاندار قم گفت: معلمان آموزش و پرورش از پاک ترین و زحمتکش‌ترین عناصر درگیر با فرهنگ کشور هستند و باید به مشکلات این قشر به صورت ویژه رسیدگی شود.

استاندار قم تاکید کرد

مهدی صادقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که عصر امروز در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری برگزار شد، با اشاره به جلسات این شورا اظهار کرد: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان تفکرات و دیدگاه‌های مختلف مطرح می‌شود و امکان یک تصمیم گیری مناسب در این جلسات وجود دارد.

وی ادامه داد: از اداره آموزش و پرورش استان قم تشکر می‌کنم که معوقات فرهنگیان را پرداخت کرد، معلمان آموزش و پرورش از پاک‌ترین و زحمتکش‌ترین عناصر درگیر با فرهنگ کشور هستند و باید به مشکلات این قشر به صورت ویژه رسیدگی شود.

استاندار قم افزود: یک کمیته ویژه نیاز داریم که مسائل مربوط به جانمایی احداث مدارس جدید در استان و مشکلات آن را پیگیری کند، باید در این زمینه پیگیری زیادی داشته باشیم تا مشکلات مربوط به احداث مدارس جدید در استان قم حل شود.

صادقی با اشاره به ضرورت کمک دستگاه‌های استان قم برای احداث مدارس جدید استان اظهار کرد: مدیرانی که در جایگاه خدمت در استان هستند، باید نگاه حمایتی برای احداث این مدارس را داشته باشند، آموزش و پرورش متعلق به همه است و افراد گوناگونی از این اداره خدمات می‌گیرند.

وی با بیان اینکه 40 درصد مدارس استان قم را خیرین ساختند افزود: دولت وظیفه حمایتی از آموزش و پرورش را دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون با مشکل کمبود انرژی در کشور مواجه هستیم و در زمینه گاز و برق مشکلاتی را داریم، باید نگاه بهینه را به نوع مصرف در کشور و استان قم داشته باشیم، کشور می‌خواهد که دیگر سوخت را از خارج وارد نکند و به همین دلیل باید مدیریت مصرف را دنبال کنیم.

استاندار قم افزود: باید در خصوص اقتصاد مقاومتی فرهنگ سازی کنیم، باید بدانیم که چگونه از امکانات کشور استفاده کنیم تا بتوانیم در توسعه ایران مشارکت داشته باشیم و باید این مهم در ذهن دانش آموزان نهادینه شود.

صادقی با اشاره به ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف استان قم با یکدیگر خاطرنشان کرد: باید بین نهادهای مختلفی که با یکدیگر اشتراک موضوعی دارند، در برگزاری برنامه‌ها هماهنگی وجود داشته باشد، به عنوان مثال اداره آموزش و پرورش و اداره ورزش جوانان می‌توانند در برگزاری برنامه‌های ویژه جوانان با یکدیگر همکاری کنند.

آدرس کوتاه :