جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

ضرورت همکاری مردم برای اجرای هرچه بهتر طرح تحول خطوط اتوبوسرانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ضرورت همکاری مردم برای اجرای هرچه بهتر طرح تحول خطوط اتوبوسرانی


معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم اجرای طرح تحول خطوط اتوبوسرانی را از برنامه‌های مهم شهرداری برای خدمت رسانی بهتر به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی شهر دانست و همکاری مردم را در موفقیت اجرای این طرح ضروری عنوان کرد.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم:

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا قاری قرآن با اشاره به اجرای طرح تحول خطوط اتوبوس‌رانی گفت: از گذشته خطوطی شکل‌گیری شده بود که به حرم مطهر حضرت معصومه(س) ختم می‌شد و محوریت آن مرکز شهر بود و همین مسئله در هسته مرکزی ازدحام ایجاد می‌کرد.

وی با بیان اینکه مرکز شهر به توقفگاه تبدیل شده بود، عنوان کرد: با وجود خطوط قدیمی تمام مسافران به مرکز شهر اعزام می‌شدند از این رو تعدادی خطوط به صورت عبوری پیش‌بینی شد تا نقاط مختلف شهر را به هم وصل کند و مرکز شهر توقفگاه نباشد بلکه اتوبوس‌ها به صورت عبوری رفت و آمد کنند.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم ادامه داد: در راستای طرح تحول خطوط اتوبوسرانی 11 خط پیش بینی شد تا این خطوط ارتباطی شبکه را پوشش دهند.

قاری قرآن از اجرای پنج خط در چند ماهه اخیر خبر داد و تصریح کرد: در چند ماه اخیر بعد از تصویب این طرح پنج خط از 11 خط اجرا شد که بعضی از این خطوط به صورت پرسرعت لحاظ شده و تعدادی از خطوط هم اصلاح شدند.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم ادامه داد: مقرر شده تا قبل از مهر ماه شش خط نیز تکمیل شود و بعد از اجرای 11 خط، تعدادی خطوط شبکه‌ای نیز اجرا خواهیم کرد تا ارتباط بین خطوط را داخل شبکه به همراه داشته باشد و اصلاحات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه با این اقدام شهروندان گرایش بیشتری به وسیله نقلیه عمومی پیدا می‌کنند تصریح کرد: با اجرای این طرح جذب مسافر صورت می‌گیرد و توزیع و بهینه کردن استفاده از خطوط اتفاق می‌افتد چرا که در خطوط قلبی در برخی مناطق ازدحام خطوط بود ولی در مناطق دیگر خطی وجود نداشت.

قاری قرآن اضافه کرد: در این تحول خطوطی را جایگزین می‌کنیم و با این کار پراکندگی خطوط بیشتر می‌شود و می‌توان مسافر بیشتری جابه‌جا کرد و طرح جدید در مباحث اقتصادی هم منفعت‌هایی را برای شهروندان به دنبال دارد.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم به مشکلات این طرح در مراحل ابتدایی اشاره و بیان کرد: این کار ابتدا در اتوبوسرانی خلل ایجاد می‌کند و مردمی که از خطوط قبلی استفاده می کنند باید توجیه شوند و خود را با مسیرهای جدید وفق دهند تا کم‌ترین مشکل به وجود بیاید.

وی هدف اصلی از اجرای طرح تحول خطوط اتوبوسرانی را رضایت مردم دانست و گفت: ناآشنایی با این طرح ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد از این رو مقرر شده تا در صدا و سیمای مرکز قم اطلاع‌رسانی کامل صورت بگیرد./ فارس

آدرس کوتاه :