جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ضعف امکانات اقامتی در جمکران برطرف شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ضعف امکانات اقامتی در جمکران برطرف شود


عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به حضور میلیونی زائران در مسجد مقدس جمکران گفت: به‌دلیل ضعف امکانات اقامتی مدت ماندگاری این مسافران بسیار پایین است.

عضو شورای شهر قم:

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین آتش‌زر در حاشیه بازدید از ستادهای خدمات‌رسانی شهرداری در منطقه جمکران اظهار کرد: امسال نیمه شعبان ویژگی خاصی داشت، هر سال ظهر روز نیمه‌شعبان حضور گسترده جمعیت پایان می‌یافت ولی امسال به دلیل تقارن ایام 14 و 15 خرداد شاهد حضور زائران بیشتری هستیم که در طول زمان سه روز وارد قم می‌شوند و در این خصوص تدابیر لازم پیش‌بینی شده بود.

وی گفت: سرپرست شهرداری و پرسنل مدیریت شهری به خوبی از عهده‌ این مسئولیت خطیر بر آمدند و از زحمات آقای متین‌فر تقدیر می‌کنم. همچنین باید از پرسنل خدوم شهرداری نیز تشکر کرد.

عضو شورای شهر قم گفت: مشکل اساسی که در قم داریم این است که خیلی‌ها دوست دارند که به جمکران آمده و اسکان پیدا کنند و شب نیمه شعبان در حال خوبی به جمکران بیایند و از این مراسم معنوی بهره‌مند شوند در حالی که ظرفیت‌های اسکان در قم مهیا است.

وی گفت: در شرایط کنونی زائران همراه با خستگی ناشی از چند ساعت سفر به مراسم می‌رسند و شاید نتوانند حظ لازم را از فضای معنوی جمکران ببرند و این مسئله به دلیل ضعف امکانات اقامتی است.

آتش‌زر یادآور شد: باید برای حل این مشکل فکر اساسی شود و در خصوص تقویت زیرساخت‌های اقامتی باید گام‌های اساسی برداشته شود.

// فارس

آدرس کوتاه :