جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود


تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه برای طلاب تدریس شود و پژوهش‌های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند.

آیت‌الله سعیدی:

 به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عباس تبریزیان، کارشناس طب اسلامی در حرم مطهر گفت: یکی از معارف مهم دینی، طب اسلامی است که تمامی معصومین(ع) توصیه‌های فراوانی در این عرصه ارائه داده‌اند.

آیت‌الله سعیدی افزود: دین اسلام نسبت به سلامت انسان‌ها اهمیت زیادی قائل است؛ چراکه جسم سالم است که انسان را می‌تواند در مسیر بندگی خدا و انجام وظایف یاری دهد.

وی توجه به طب اسلامی را در راستای سلامت افراد مهم دانست و گفت: طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه مطرح شود و پژوهش‌های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند. هرچه از نظر علمی این کار تقویت شود، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر آن خواهیم بود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی زمینه برای ترویج طب اسلامی فراهم است، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود مسیر ترویج طب اسلامی، با مسائل سیاسی همراه نشود، در غیر این صورت نمی‌توان انتظار پیشرفت خاصی در این عرصه داشت.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین تبریزیان، کارشناس طب اسلامی و نویسنده کتاب «ارشادات الرسول المصطفی(ص) فی الصحه و طول العمر»(توصیه‌های پیامبر(ص) درباره سلامتی و طول عمر) گفت: طب اسلامی در درمان هیچ بیماری‌ای ناتوان نیست. / فارس

آدرس کوتاه :