جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

طرح آماربرداری مبدأ - مقصد در محورهای مواصلاتی استان قم اجرا می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

طرح آماربرداری مبدأ - مقصد در محورهای مواصلاتی استان قم اجرا می‌شود


مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم گفت: طرح آمار برداری مبدأ - مقصد سفرهای جاده‌ای در ۴۰۰ محور منتخب در سراسر کشور اجرا می‌شود.

مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان؛

ابوالفضل جمالی با اعلام خبر اجرای طرح آماربرداری مبدأ - مقصد در محورهای مواصلاتی استان قم اظهارداشت: این طرح با هدف سازماندهی حمل ونقل جاده ای در زمینه کالا، مسافر و ترانزیت، ایمن سازی عبور ومرور شبکه راه‌های کشور، کاهش تصادفات، تهیه الگوی سفرهای باری، مسافری وشخصی، اقتصادی کردن صنعت حمل ونقل و مصرف انرژی با همکاری پلیس راهور ناجا اجرا می‌شود.

مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان قم با اشاره به اجرای این طرح در استان، همزمان با سراسرکشور افزود: دراستان قم طرح آماربرداری مبدأ – مقصد سفرهای جاده ای با حضور 400 آمار بردار و ایجاد 20 ایستگاه در 10 نقطه از محورهای مواصلاتی از ابتدای روز شانزدهم ماه جاری شروع و تا پایان روز بیستم به صورت 24 ساعته ادامه دارد.

جمالی گفت: آخرین طرح آماربرداری مبدأ – مقصد سفرهای جاده‌ای در سال 1383 اجرا شده است.

مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان قم با درخواست از رانندگان وسایل نقلیه جهت همکاری با آماربرداران بیان کرد: آماربرداران با توقف خودروها و تکمیل پرسشنامه مربوطه، شمارش بصری خودروهای عبوری را نیز در این  20 ایستگاه انجام می‌دهند.

وی هدف از ترددشماری خودروها به صورت بصری را تطبیق  اطلاعات به دست آمده تردد در جاده‌ها، با اطلاعات تردد شمارهای برخط عنوان کرد.

آدرس کوتاه :