رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

طرح تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی فاجعه‌ای بی‌سابقه است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


یکی از مراجع تقلید با صدور بیانیه‌ای طرح اسرائیل براى تقسیم زمانى و مکانى مسجدالاقصى بین مسلمانان و یهودیان و به دنبال آن هجوم وحشیانه به نمازگزاران را فاجعه بی‌سابقه‌ توصیف کرد.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی:

 

 در بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: وظیفه مسلمین دنیا این است که این ننگ و ذلت را بر خود نپذیرند و اجازه ندهند صهیونیستها مسجد الاقصى را که قبله اول آنهاست اشغال کنند و مسلمانان فلسطین را نباید تنها گذاشت.

در ادامه این بیانیه افزوده شده است: طرح شیطانى اسرائیل براى تقسیم زمانى و مکانى مسجد الاقصى بین مسلمانان و یهودیان و به دنبال آن هجوم وحشیانه به نمازگزاران تبدیل به فاجعه بی‌سابقه‌اى شده است. این در حالى است که مسلمانان غیور فلسطین تصمیم گرفته‌اند تا پاى جان بایستند و از این جنایت جلوگیرى کنند. عده‌اى از آنها مجروح شده و عده‌اى به طرز وحشیانه‌اى دستگیر شده‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه اضافه شده است: وظیفه مسلمین دنیا این است که این ننگ و ذلت را بر خود نپذیرند و اجازه ندهند صهیونیست‌ها مسجد الاقصى را که قبله اول آنهاست اشغال کنند و مسلمانان فلسطین را نباید تنها گذاشت. گرچه بعضى از مراکز بین‌المللى و بعضى از دول اسلامى این کار را محکوم کرده‌اند ولى این کافى نیست.

در این بیانیه آمده است: همه مسلمین، علما و دانشمندان، سیاستمداران و جوانان غیور هر کدام باید به مسئولیت خود عمل کنند و با هر وسیله ممکن جوانان فلسطینى را یارى دهند و جلو این فاجعه را بگیرند. مسلمانان باید دشمن واقعى خود را خوب بشناسند و هرگز دست به دست او ندهند و بدانند این دشمن فقط دشمن ملت فلسطین و ایران اسلامى نیست. هر گاه توان پیدا کند همه کشورهاى اسلامى را اشغال مى‌کند و همه مقدسات آنها را بر باد مى‌دهد.

در پایان این بیانیه تصریح شده است: سکوت حامیان صهیونیست‌ها در برابر این جنایت هولناک تعجب‌آور نیست. آنها این رژیم جعلى را در قلب کشورهاى اسلامى به منظور تضعیف مسلمین و غارت منابع آنها به وجود آورده‌اند. و به یقین از جنایات او حمایت مى‌کنند. از خدا مى‌خواهیم همه مسئولین در همه کشورهاى اسلامى بیدار شوند و به وظیفه خود در این شرایط حساس عمل کنند./ فارس

آدرس کوتاه :