رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

طرح میثاق طلبگی از سخنان رهبری اقتباس شده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون تهذیب حوزه علمیه قم گفت: وقتی اساتید دانشگاه خواستند به مقام معظم رهبری دکترای افتخاری اعطا کنند، ایشان از این عمل اساتید تشکر کرده و فرمودند «اگر خدا کمک کند، می‎خواهم بر‌‌ همان میثاق طلبگی‌ام باقی بمانم»، ما نیز عنوان طرح میثاق طلبگی را از همین جمله مقام معظم رهبری انتخاب کردیم.

معاون تهذیب حوزه علمیه قم:

به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین محمد همتیان تصریح کرد: امروز دشمنان قسم خورده نظام اسلامی توطئه‌های مختلفی را در فضاهای داخل و خارج حوزه برنامه ریزی کرده‌اند و ما نمی‌توانیم درب حوزه را باز گذاریم تا هر کسی با هر نگاهی وارد شود.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان قم خاطرنشان کرد: در گذشته کسانی که متقاضی حضور در حوزه بودند، در طول تابستان درگیر مسائل مقدماتی مربوط به حوزه بودند، اما این طرح اشکالاتی داشت، اول اینکه یک دانش‌آموز وارد فضای حوزه می‌شد، بدون اینکه بتواند درست فکر کند و خودش را بشناسد، دوم اینکه این سه ماه زمان زیادی بود که اگر جوان موفق به ورود نمی‌شد، منفک کردن آن بسیار سخت بود.

همتیان ریشه نام میثاق طلبگی را قرآن کریم دانست و افزود: طلاب جوان به مدت یک ماه در خدمت حوزه علمیه استان قم هستند که 10 روز در خدمت معاونت تهذیب و 20 روز در خدمت معاونت آموزش قرار داشته و با نکاتی مهم و کاربردی، قبل از شروع سال تحصیلی آشنا می‌شوند.

معاون تهذیب حوزه علمیه قم ادامه داد: امسال طرح میثاق طلبگی در بیش از 10 استان کشور به صورت همزمان در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی اساتید دانشگاه خواستند به مقام معظم رهبری دکترای افتخاری اعطا کنند، ایشان از این عمل اساتید تشکر کرده و فرمودند «اگر خدا کمک کند، می‎خواهم بر‌‌ همان میثاق طلبگی‌ام باقی بمانم»، ما نیز عنوان طرح میثاق طلبگی را از همین جمله مقام معظم رهبری انتخاب کردیم./ فارس

آدرس کوتاه :