جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

طرح نیابت در قم اجرا می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

طرح نیابت در قم اجرا می‌شود


معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای طرح نیابت توسط داوطلبان هلال احمر در این استان خبر داد.

توسط هلال احمر؛

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از اجرای طرح نیابت توسط داوطلبان هلال احمر در این استان خبر داد.

امیرحسین علیمردانی در خصوص اجرای طرح نیابت بیان کرد: طرح نیابت توسط جمعیت داوطلبان هلال احمر اجرا می‌شود که در این طرح داوطلبان به منزل افراد مسن فاقد فرزند رفته و به نیابت از فرزندان به خدمت رسانی به آنها می‌پردازند.

وی در خصوص اجرای طرح داوطلب کار روستا نیز افزود: در این طرح داوطلبان به روستاها رفته و به افراد نیازمند و دارای وضعیت اقتصادی نامساعد در امر زراعت یاری می‌دهند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم افزود: بیش از ۶ هزار نفر اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر را تشکیل می‌دهند که شامل خانم‌ها و آقایان می‌شود.

وی گفت: داوطلبان در خانه‌های داوطلب استان که شامل مساجد، ادارات، کارخانجات، روستاها و محلات می‌شود با جمعیت هلال احمر در امور نوع دوستانه فعالیت می‌کنند.

علیمردانی عنوان کرد: داوطلبان در چهار گروه حمایت، مهارت، مشارکت و هدایت ساماندهی می‌شوند و بر مبنای وظایف ذاتی هر گروه خدمات خود را با عنوان پل بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان ارائه می‌دهند.

وی گفت: اعضای داوطلبان به عنوان افراد حامی با پرداخت حق عضویت سالانه خود با جمعیت هلال احمر همکاری می‌کنند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: علاقمندان می‌توانند به معاونت داوطلبان استان قم واقع در اداره کل جمعیت هلال احمر در خیابان ساحلی و یا به مساجد، ادارات، کارخانجات مراجعه کنند و با تکمیل فرم عضویت به خانواده بین المللی جمعیت هلال احمر بپیوندند.

وی گفت: اعضا و داوطلبان پس از عضویت در مرحله اول با حضور در کلاس‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه به عنوان نیروهای امدادی در زمان حوادث و سوانح با جمعیت هلال احمر همکاری می‌کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به در پیش بودن روز جهانی داوطلبان از روز ۱۴ تا ۱۹ آذرماه علاقمندان می‌توانند با حضور در معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر و خانه‌های داوطلبی واقع در مساجد، ادارات و کارخانجات به عضویت داوطلبی هلال احمر در آیند.

آدرس کوتاه :