جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

طرح هدایت تحصیلی،اهداف و برنامه های آن در آینده شغلی دانش آموزان - صفحه اصلی

 

 

طرح هدایت تحصیلی،اهداف و برنامه های آن در آینده شغلی دانش آموزان

طرح هدایت تحصیلی،اهداف و برنامه های آن در آینده شغلی دانش آموزان


مدیرکل آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی خبری با بیان این که سندتحول نظام آموزش توسط صاحبنظران تعلیم و تربیت و اقتصاد تدوین شده است،گفت: تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص از برنامه های آموزش و پرورش است.

 

شیخ الاسلام با اشاره به اهمیت طرح هدایت تحصیلی دانش آموزان افزود: در سال گذشته انتخاب رشته از دوره دوم متوسطه به دوره اول متوسطه تغییر پیدا کرد.

 

وی خاطر نشان کرد:در دوره متوسطه اول ،پایه های هفتم و هشتم با ضریب یک و پایه نهم با ضریب سه در هدایت تحصیلی دانش آموزان لحاظ می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش با توجه به این که امروزه از جمله دغدغه دولت ها بحث اشتغال است،گفت:برخی رشته ها اشباع شده و بازار کار ندارند.

 

شیخ الاسلام با اشاره به این که طرح هدایت تحصیلی با تغییراتی از سال گذشته در حال اجرا است افزود:باید از طریق آموزش در این زمینه فرهنگسازی شود.

 

رئیس اداره مشاوره و روان شناختی دانش آموزان استان در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی خبری گفت:در طرح هدایت تحصیلی دانش آموزان با عملکرد تحصیلی و استعدادهای خود آشنا می شوند.

 

فهیمی ازآموزش و مشاوره در طرح هدایت تحصیلی خبر داد و افزود:آزمون های هوش و نظرسنجی برگزار و والدین به همراه دانش آموزان در فرایند انتخاب رشته شرکت می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: در هدایت تحصیلی 12شاخه رشته به دانش آموزان پیشنهاد و الویت ها و علاقه و استعداد دانش آموز در نظر گرفته می شود.

 

رئیس اداره مشاوره و روان شناختی دانش آموزان استان افزود:4کمیته هدایت تحصیلی در ناحیه و مناطق جلساتی برای آشنایی با بازارکار برای دانش آموزان و اولیاء برگزار کرده اند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به به ظرفیت و توازن رشته ای گفت:امروز برای اشتغال نیاز به تکنسین و نیروی کارآفرین داریم و در این راستا باید مدارس فنی حرفه ای و کارودانش درسطح استان تقویت شود.

 

شیخ الاسلام افزود:همزمان با هفته مشاغل 150 نمایشگاه در هنرستان ها با مشارکت معاونت متوسطه برگزار شد.

 

وی با توجه به این که در سه سال گذشته در هنرستان ها رشته های کاربردی و بومی ایجاد شد عنوان کرد:سرانه دانش آموزان فنی حرفه ای و هنرستان ها نسبت به رشته های نظری بالاتر است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان این که تجهیز یک هنرستان یک تا دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد از تشکیل مجمع خیرین تجهیز هنرستان ها خبر داد.


 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.