جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

طلاب به احیای هرچه بیشتر مساجد اهتمام داشته باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

طلاب به احیای هرچه بیشتر مساجد اهتمام داشته باشند


مدیر مرکز تخصصی نماز با اشاره به اینکه مساجد باید به محل اصلی فعالیت طلاب تبدیل شود، گفت: در دین مبین اسلام مسجد از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و باید طلاب نسبت به احیای هرچه بیشتر مساجد اهتمام داشته باشند.

مدیر مرکز تخصصی نماز:

حجت‌الاسلام صادق کفیل سه‌شنبه شب در گردهمایی ائمه جماعات استان قم که در محل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به نقش و جایگاه ائمه جماعات گفت: این جایگاه به دلیل وظیفه‌ای است که ائمه جماعات عهده‌دار آن هستند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ائمه جماعت به برگزاری نمازهای یومیه محدود نمی‌شود، بیان کرد:‌ امام جماعت باید مسئولیت هدایت و راهبری یک محل را عهده‌دار باشد و به ایفای نقشی محوری در محل بپردازند.

رئیس مرکز تخصصی نماز با اشاره به اینکه وقتی امام جماعت در سطح محله فعالیت داشته باشد به محل رجوع مردم تبدیل شود، بیان کرد:‌ مردم وقتی که چنین ظرفیتی را مشاهده کنند، ارتباط خود را با مسجد و امام جماعت بیشتر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در عصر ظهور امام عصر (عج)‌ پایگاه خود را در مسجد دایر می‌کنند، گفت:‌ ایشان در هنگام ظهور و برپایی حکومت جهانی مرکز دارالاماره خود را مسجد کوفه قرار می‌دهند.

کفیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طلاب باید قبل از هرکاری به دنبال این باشند که امام جماعت باشند، بیان کرد:‌ طلاب در هر عرصه‌ای که به فعالیت مشغول هستند باید مهم‌ترین فعالیت خود را اقامه و برپایی نماز جماعت قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه مساجد باید به محل اصلی فعالیت طلاب تبدیل شود، یادآور شد: در دین مبین اسلام مسجد از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و باید طلاب نسبت به احیای هرچه بیشتر مساجد اهتمام داشته باشند.

مدیر مرکز تخصصی نماز گفت: طلاب باید در اقامه هرچه بیشتر نماز و احیای مساجد امام زمان(عج) را الگوی خود قرار دهند.

// فارس

آدرس کوتاه :