جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

طلاب و روحانیون به نشر و تبیین فرهنگ علوی در جامعه بپردازند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

طلاب و روحانیون به نشر و تبیین فرهنگ علوی در جامعه بپردازند


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: وظیفه همه مردم است که به شعائر مذهبی اهمیت بدهند که طلاب و روحانیون و علما که سربازان امام زمان (عج) وظیفه دارند که فرهنگ غدیر و علوی را با سخنرانی و برگزاری مراسم نشر و تبیین کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

آیت الله محسن فقیهی، با اشاره به فرا رسیدن روز عید غدیر اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی عید غدیر خم است که این روز در روایات مورد تاکید واقع شده و در این روز با ارزش دین کامل شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم توجه به نشر فرهنگ علوی در جامعه افزود: عید غدیر باید مورد توجه همه شیعیان باشد و موضوعی است که در روایات اهل سنت هم به آن اشاره شده است که علامه امینی در کتاب الغدیر خویش این روایات را ذکر کردند، علمای اهل سنت به واقعه غدیر اعتراف کردند که رسول خدا امام علی (ع) را به عنوان جاشنین خویش منصوب کرد.

آیت الله فقیهی با بیان این که موضوع غدیر باید مورد توجه همگان باشد گفت: هنگامی که ما درباره موضوعی سکوت کردیم و آن را کم اهمیت دانستیم زمینه ای شد تا عده ای به آن خدشه وارد کردند، همان گونه که عاشورا سبب اثبات حقانیت تشیع ونجات مسلمانان شد و ایمان مردم را حفظ کرد باید روز غدیر هم مورد تاکید قرار بگیرد.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: مراسمی که شعائر مذهبی ما است باید حفظ شود، یکی از اشتباهاتی که شیعیان انجام دادند عدم توجه به روز غدیر بود و اگر به این روز همانند عاشورا اهمیت می‌دادند شاهد مشکلات کنونی جوامع اسلامی نبودیم.

وی با بیان این که دشمنان سعی کردند تا قضیه غدیر را کمرنگ کنند تا به اهداف خویش برسند افزود: اگر برای ائمه (ع) مراسم شهادت و میلاد برگزار می‌کنیم به این دلیل است که این معصومان فراموش نشوند چون حفظ اسلام در گرو حفظ شعائر اسلامی است.

آیت الله فقیهی عنوان کرد: وظیفه همه مردم است که به شعائر مذهبی اهمیت بدهند که طلاب و روحانیون و علما که سربازان امام زمان (عج) وظیفه دارند که فرهنگ غدیر و علوی را با سخنرانی و برگزاری مراسم نشر و تبیین کنند./تسنیم

آدرس کوتاه :