رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ظرفیت‌های بین‌المللی حوزه آماده همکاری با فعالیت‌های برون مرزی آموزش و پرورش است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون بین الملل حوزه‌های علمیه گفت: حوزه آمادگی همکاری در بُعد بین‌المللی با وزارت آموزش و پرورش را دارد و در این زمینه از تمام ظرفیت‌های بین المللی خود استفاده می‌کند.

معاون بین‌الملل حوزه علمیه:

به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی در نشست مشترک ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش با قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل اظهار کرد: این نشست مشترک از برکات تشکیل ستاد همکاری‌ها است که در حوزه‌های مختلف از همه ظرفیت‌های موجود بهره می‌برد.

رایزن سابق فرهنگی ایران در مصر با بیان اینکه حضرت امام (ره) به صدور انقلاب اشاره فرموده‌اند، افزود: منظور بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از صدور انقلاب، دخالت سیاسی و یا نظامی نبود بلکه عرضه فرهنگ دین و انقلاب ما بود که حوزه علمیه این رسالت را برعهده دارد و علی القاعده این معاونت باید تحقق بخش این رسالت باشد.

عضو مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: ما در دو عرصه خارجی و داخلی مجموعه برنامه‌هایی طراحی کرده‌ایم که در عرصه خارجی گام نخست « نیازسنجی دینی، فرهنگی و علمی » کشورهای دنیا و گام دوم را« ظرفیت شناسی» توصیف کرد و ادامه داد: در این گام به دنبال آن هستیم که چه ظرفیت‌هایی در چه کشورهایی برای ادای دین روحانیت و حوزه‌های علمیه وجود دارد.

وی به گام سوم این عرصه اشاره کرد و گفت: «ظرفیت سازی» گام دیگر عرصه فعالیت و طرح‌های خارجی این معاونت است. طبعاً بهره گیری و همکاری گرفتن از مجموعه‌ها و نهادهای همکار عرصه بین الملل نظام اسلامی در راستای کار ما قرار دارد که از ظرفیت‌های آنان استفاده کرده تا بتوانیم دین خودمان را ادا کنیم.

زمانی گفت: معاونت بین‌الملل حوزه‌های علمیه می‌تواند در اعزام مبلغ متخصص دانش آموزی برای کشورهای متعدد به صورت مناسبتی و دوره‌ای، استقرار روحانی متخصص در برخی از کشورهای مخاطب که بیشترین ظرفیت دانش‌آموزی را دارد، حضور در جلسات توجیهی معلمان اعزامی و تدوین متون آموزشی به کمک همکاران خود در امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشد./ فارس

آدرس کوتاه :