رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

ظرفیت استقبال از زائران جمکران تقویت شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به اینکه باید پروژه‌های در دست اجرا در مسجد مقدس جمکران زودتر به مرحله بهره‌برداری برسند گفت: باید شرایطی در این مسجد مهیا شود که بتواند پاسخگوی حضور میلیونی زائران در مسجد مقدس جمکران بود.

مکار

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با تولیت و خادمان مسجد مقدس جمکران که همزمان با سالروز صدور دستور ساخت مسجد مقدس جمکران برگزار شد با اشاره به اینکه در قرآن کریم آیات متعددی در خصوص ظهور حضرت ولیعصر(عج) آمده است گفت: در این آیات تاکید شده است در عصر ظهور در زمین اثری از ظالمان و ستمگران باقی نمانده و زمین میراث بندگان صالح خداوند است.

وی با اشاره به اینکه از این آیات نتیجه می‌گیریم زمین پس از قیام بزرگ از ستمگران خالی شده و به بندگان صالح می‌رسد گفت: همچنین در این آیات تذکر داده شده است که قیام بزرگ در راه است.

این مرجع تقلید بیان کرد: این سخن که ظهور حضرت مهدی(عج) زمانی صورت می‌گیرد که فساد در جامعه فراگیر شود، اشتباه است و باید برای مهیا کردن زمینه‌های ظهور بندگان صالح تربیت شوند تا مقدمات ظهور ایشان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مسجد جمکران در غربت بود، اضافه کرد: درهای مسجد مقدس جمکران در آن دوران اغلب بسته بود ولی پس از انقلاب شور عجیبی به راه‌ افتاد و مسجد جمکران مورد اقبال مردم قرار گرفت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه برخی از این جاذبه و علاقه مردم به مسجد مقدس جمکران نگران هستند، بیان کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای کمرنگ کردن اقبال مردم به مسجد مقدس جمکران، ولی هر روز این اقبال بیشتر شده و بسیاری از علاقمندان به مسجد مقدس جمکران نیز جوانان هستند.

وی با اشاره به اینکه مشخص نیست چرا برخی مخالف جاذبه معنوی ایجاد شده در مسجد مقدس جمکران هستند خاطرنشان کرد: امیدواریم که هرچه بیشتر بر عظمت این مسجد افزوده شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه باید پروژه‌های در دست اجرا در مسجد مقدس جمکران زودتر به مرحله بهره‌برداری برسند گفت: باید شرایطی در این مسجد مهیا شود که بتواند پاسخگوی حضور میلیونی زائران در مسجد مقدس جمکران بود.

وی با اشاره به تاسیس دارالشفا مسجد مقدس جمکران گفت: اخیرا توفیق یافتیم که دارالشفای مسجد جمکران را با هزینه‌ای بالغ بر 3 میلیارد تومان تکمیل کرده و پزشکان نیز به صورت افتخاری در این دارالشفا حضور یافته و مشغول خدمت رسانی به مردم شوند.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: امیدواریم که دیگر مشکلات مسجد مقدس جمکران در بخش فعالیت‌های عمرانی هم برطرف شده و برای حل این مشکل نیز کمکی 10 میلیون تومانی را به تولیت مسجد مقدس جمکران اهدا می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود خادمی در مسجد مقدس جمکران را توفیقی مهم برشمرد و گفت: باید قدردان چنین توفیقی باشد و بدانید که این توفیق بدون حساب و کتاب به شما داده نشده است.

آدرس کوتاه :