رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

ظرفیت عظیم مسجد جمکران در ترویج معارف اهل بیت(ع) استفاده شود ‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم به‌صورت خودجوش در مسجد مقدس جمکران حضور پیدا می‌کنند و این حضور روز به روز در حال افزایش است که فرصت بزرگی تبلیغی‌ای را برای ترویج معارف اهل بیت(ع) فراهم کرده است.

آیت الله علوی گرگانی؛

آیت‌الله سید‌محمد علوی‌گرگانی در دیدار معاون و جمعی از مدیران فرهنگی مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اینکه دین مبین اسلام تاکید زیادی بر اجتماع مسلمانان دارد، اظهار داشت: تاکید اسلام بر جماعت به واسطه این است که مردم دور هم جمع شوند تا مطالب و آموزه‌های اسلامی به آنان منتقل شود و خدای متعال این نعمت را برای شما در جمکران فراهم کرده است.

استاد عالی حوزه علمیه قم افزود: توجه و اقبال مردم به مسجد مقدس جمکران نعمتی بزرگ است، چراکه جمع‌کردن چنین اجتماع عظیمی نیازمند تبلیغات فراوان و تلاش‌های زیاد است ولی در جمکران مردم خودجوش حضور پیدا می‌کنند و استقبال مردم روزبه روز از جمکران در حال افزایش است.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با تاکید بر اینکه این فرصت، فرصت بزرگی است که باید حفظ شود، خاطرنشان کرد: ما باید از این فرصت و از این اجتماع برای تعظیم شعائر الهی استفاده کنیم. باید در مسجد جمکران حلقه‌های صالحین برگزار شود و به سئوالات مردم با استفاده از کارشناسان خوش برخورد، مجرب، خوش اخلاق و متخصص پاسخ گفته شود.

آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد: یکی از ایام الله ماه مبارک رمضان است و مردم باید درباره این ماه و فواید روزه‌داری روشن شوند. روزه دار باید بداند روزه فقط امساک تنها نیست، عمده روزه جو معنوی است تا ما به یاد خداوند بیافتیم تا در مرحله اطاعت‌الله قرار گیریم.

استاد عالی حوزه علمیه قم ضمن تقدیر و تشکر از خدمات فرهنگی صورت گرفته خواستار افزایش و کیفیت بخشی بیشتر خدمات به زائرین شد و خاطرنشان کرد: باید شئونات ایام الله در مسجد مقدس جمکران برای مردم تبیین شود. به عقیده من رونق جمکران روز به روز بیشتر می‌شود و ما برای خدمتگزاران این مکان مقدس دعا می‌کنیم.

آدرس کوتاه :