جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

عربستان قادر به اداره امور حجاج نیست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عربستان قادر به اداره امور حجاج نیست


یکی از مراجع تقلید گفت: عربستان قادر به اداره امور حجاج نیست بنابراین کشورهای اسلامی باید به اداره حج و ارائه خدمات به حجاج بپردازند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار وزیر بهداشت

 آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اهمیت خدمت به مردم اظهار کرد: انسان باید تمام سعی و تلاش خود را در راه خدمت به مردم صرف کند تا در پیشگاه خداوند به جایگاه بالایی برسد.

وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت از جمله اقدامات ارزشمندی بود که انجام شد، اینکه وزیر بهداشت در مناطق محروم حضور پیدا کرد، دارای اهمیت بالایی است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید به اقشار کم‌درآمد در ارائه خدمت توجه شود، گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی همواره به اقشار کم‌درآمد توجه داشتند و باید در نظر داشت که همین افراد در برابر ظالمان و طاغوتیان قیام کردند.

وی خاطرنشان کرد: استکبار همواره در حال توطئه‌چینی علیه نظام است و تا زمان فعالیت و روشن بودن چراغ نظام به این توطئه‌های خود ادامه می‌دهند.

آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان کرد: رهبری از نعمت‌های بزرگ نظام است که مردم به وسیله ایشان به وحدت رسیده‌اند و این امر سبب شده دشمنان به نقشه‌های خود نرسند، به طوری که ایشان با ایراد سخنرانی دشمن را سر جای خود می‌نشاند.

وی با بیان اینکه حضور 20 میلیونی مردم در ایام اربعین و 2 میلیون زائر در ایام حج قابل مقایسه است، گفت: عربستان قادر به اداره امور حج 2 میلیونی نیست بنابراین کشورهای اسلامی باید به اداره و ارائه خدمات به حجاج بپردازند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: کسی که از توانایی جسمی برای تشرف به حج محروم است، می‌تواند برای انجام مناسک حج نائب انتخاب کند.

وی یادآور شد: مسجدالاقصی نیز برای همه مسلمانان است، بنابراین مسلمانان علاوه بر اداره حرمین شریفین باید مسجدالاقصی را نیز در اختیار بگیرند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه عربستان سرسپرده آمریکا است،‌ گفت: از نظر سیاسی عربستان با کشور ایران مشکل دارد و علاوه بر این حوزه از نظر مذهبی نیز این مشکل دارد.

آدرس کوتاه :