جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

عرضه و فروش بذر از مجاری غیررسمی خلاف قانون است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عرضه و فروش بذر از مجاری غیررسمی خلاف قانون است


معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: عرضه و فروش بذر از مجاری غیر رسمی خلاف قانون بوده و در صورت مشاهده از طریق سازمان تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای نظارتی قابل پیگیری است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم:

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قم، رضا وکیل با اشاره به دستورالعمل اجرایی به منظور جابجایی عرضه و تبلیغ بذر محصولات زراعی اظهار کرد: شرکت‌های تولیدکننده و یا واردکننده بذر محصولات زراعی موظف هستند یک نسخه از مجوز تولید و یا تایید بذر وارداتی خود را که از مراجع ذیصلاح دریافت کرده‌اند به سازمان جهاد کشاورزی ارائه کنند.

وی افزود: شرکت‌های تولید کننده و یا وارد کننده بذر محصولات زراعی موظف هستند نماینده یا عامل یا عوامل عرضه کننده بذر خود را به همراه لیست قیمت به سازمان جهاد کشاورزی معرفی کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی بررسی لازم را بر روی مجوزهای صادره برای محصول و ارقام مورد ارائه توسط شرکت‌ها انجام داده و در صورت مشاهده مغایرت، کتباً مراتب را به شرکت اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه توزیع بذر باید از طریق عامل یا عوامل مورد تایید صورت گیرد، ادامه داد: عرضه و فروش بذر از مجاری غیررسمی خلاف بوده و در صورت مشاهده توسط واحد حقوقی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال و از طریق سازمان تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای نظارتی قابل پیگیری است.

// فارس

آدرس کوتاه :