جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

عزم جدی دولت در مبارزه قاطعانه با مواد مخدر - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عزم جدی دولت در مبارزه قاطعانه با مواد مخدر


استاندار قم و مشاور عالی وزیر کشور گفت: اراده دولت تدبیر و امید، مبارزه قاطعانه و همه جانبه با پدیده شوم مواد مخدر است.

همتی خبر داد؛

فریدون همتی در مراسم امحاء ۷۸۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر که همزمان با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، گفت: کشفیات بالای مواد مخدر در استان قم، نشان دهنده تلاش شبانه‌روزی و کوشش بی‌وقفه پلیس استان است.

وی عنوان کرد: امید است با جدیت و همتی که در استان وجود دارد، در راستای اراده دولت تدبیر و امید در مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر تلاش کرده تا بتوانیم در حوزه‌های عرضه، توزیع، مصرف و همچنین صیانت، جوانان را از خطر این پدیده شوم نجات دهیم.

سرپرست استانداری قم در ادامه بر اجتماعی کردن تبعات و آثار مواد مخدر برای صیانت از جامعه تأکید کرد و افزود: اگر همه مردم، گروه‌ها و نهادها در خصوص آثار پدیده شوم مواد مخدر توجیه شده و آگاه‌سازی‌های لازم صورت پذیرد و اقدامات پیشگیری در حوزه درمان و صیانت انجام شود، به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: باید به‌وسیله رسانه‌ها و به‌ویژه صدا و سیما و ائمه جمعه و جماعات، آثار شوم مواد مخدر را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به درستی تبیین کنند تا از گرایش جوانان به این پدیده شوم جلوگیری شود.

همتی افزود: بایستی محیط جامعه را برای عرضه و معرفی مواد مخدر ناامن کرده و با بالا بردن هزینه برای این افراد، بتوانیم در سایه اقدامات قاطع و همه جانبه، علاوه بر اینکه مواد مخدر را در استان ریشه کن کنیم، برای سایر استان‌ها نیز الگو باشیم.

کشف ۲ تن مواد مخدر در قم

فرمانده انتظامی استان قم نیز در این مراسم، با ناکارآمد خواندن فعالیت‌های بین‌المللی در امر مبارزه با مواد مخدر، بهره‌برداری‌های سیاسی، سودجویی‌های اقتصادی و نیز ضعیف بودن اراده معتادان و مصرف‌کنندگان را از دلایل اصلی عدم موفقیت در ریشه‌کنی این پدیده عنوان کرد.

سردار کاظم مجتبایی با اشاره به عزم جدی و مبارزه بی‌امان پلیس مبارزه با مواد مخدر در سطح ملی و استانی، به مبارزه مستقیم و متوازن دستگاه‌های مسئول در حوزه‌های پیشگیری، مقابله و درمان تأکید کرد و خواستار هماهنگی‌های هرچه بیشتر سازمان‌های دست‌اندرکار شد.

وی با یادآوری فعالیت‌های پلیس قم در این زمینه، اعلام کرد: در سال جاری ۲ تن انواع مواد مخدر در قم کشف ‌شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: در این رابطه ۵۰ نفر قاچاقچی حرفه‌ای و بیش از ۳۰۰ نفر توزیع‌کننده جزء و موادفروش دستگیر شده‌اند.

گفتنی است در این مراسم حدود ۷۸۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی که غیرقابل استحصال و بهره‌برداری بود، به آتش کشیده و امحاء شد.

آدرس کوتاه :