جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

عزم جدی شهرداری قم در اجرای برنامه‌های زیست محیطی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عزم جدی شهرداری قم در اجرای برنامه‌های زیست محیطی


معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از عزم جدی شهرداری قم در اجرای برنامه‌های زیست محیطی و فرهنگ‌سازی در این زمینه خبر داد.

اصفهانیان مقدم خبر داد؛

مهدی اصفهانیان‌مقدم در برنامه پاکسازی طبیعت که در بوستان غدیر قم برگزار شد، گفت: شهرداری قم ضمن ابلاغ به سازمان‌های تابعه و پیمانکاران طرف قرارداد با خود مبنی بر رعایت اصول و مبانی زیست محیطی در پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری، سعی در حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دارد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌‌های شهرداری قم نسبت به اجرای پروژه‌های شهری اعم از گسترش فضای سبز شهری و جنگلی بیان کرد: در پایان سال 1390 سرانه فضای سبز برای هر نفر در قم 15 مترمربع و 194 بوستان در قم بود که با همکاری شهروندان و حمایت شورای اسلامی شهر قم در پایان سال 93 سرانه فضای سبز به 17 متر و تعداد بوستان‌ها به بالغ بر 256 بوستان افزایش داشته که نقش بسزایی در کم شدن آلاینده‌ها و بهبود زیست محیطی داشته است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم همچنین به احداث کارخانه تفکیک زباله اشاره کرد و گفت: بحث طراحی و احداث کارخانه تفکیک زباله با هزینه‌ای بالغ بر 10میلیارد تومان را در دستور کار داشتیم که نقش مهمی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دارد.

وی افزود: اجرای برنامه‌های آموزشی با محوریت شهروندان و با اولویت حفاظت از محیط زیست در مناطق هشتگانه با همکاری مدیریت پسماند از دیگر برنامه‌های زیست محیطی شهرداری قم بوده است.

اصفهانیان مقدم ایجاد تاسیسات مدیریت پسماند از قبیل سایت دفن بهداشتی البرز و مکانیزه کردن ماشین‌های خدمات شهری را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: تفکیک زباله در مبداء از دیگر اقدامات شهرداری در راستای کاهش زباله و توجه بیش از پیش به محیط زیست بوده است.

آدرس کوتاه :