جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

عضویت 1000 نفر از مردم قم در اجرای طرح طلایه‌داران - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عضویت 1000 نفر از مردم قم در اجرای طرح طلایه‌داران


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اجرای طرح طلایه‌داران از سوی این استاد از عضویت هزار نفر از مردم در راستای اجرای این طرح خبر داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خبر داد

به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام علی سلیم زاده با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب انتظار می‌رفت قانون امر به معروف و نهی از منکر زودتر در مجلس تصویب شود گفت: با پیگیری دلسوزان نظام و انقلاب این قانون پیگیری شد و بالاخره به عنوان طرح حمایت از آمران و ناهیان در تیرماه سال 93 ازسوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول و کلیات آن در 16 مهر همان سال در صحن بهارستان به تصویب رسید.

وی افزود: پس از تصویب کلیات این طرح، بررسی جزئیات آن در صحن مجلس کلید خورد و سپس ایرادات شورای نگهبان به این طرح از سوی وکلای ملت رفع شد و در نهایت شورای نگهبان در دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری این طرح مهم را تأیید و مجلس آن را برای اجرا به دولت ابلاغ کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: قبل از تصویب طرح، مقام معظم رهبری در سال 73 پیگیری‌های زیادی برای آن کرده بودند و پشتیبان اصلی این امر نیز ایشان بوده که بالاخره در همان سال ستاد امر به معروف با همه مشکلاتش تشکیل و مقدمات کار برای اجرای آن به عنوان پیش نویس لایحه برای ورود به مجلس فراهم شد.

وی افزود: این قانون با پیگیری‌های زیاد در نهایت به عنوان طرح حمایتی از آمران و ناهیان ارائه و وارد صحن بهارستان شد و کمیسیون مجلس برای بازنگری مجدد شد و با بازنگری از سوی شورای نگهبان تأیید شد.

سلیم‌زاده با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در قم سال 83 تشکیل شده است گفت: با تصویب این طرح تا کنون توانستیم بیش از 200 نفر از طلاب و غیر طلاب را به عنوان ضابط قضایی حامیان امر و ناهیان در قم با همکاری تیپ 83 امام جعفر صادق(ع) و قوه قضائیه تربیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از تشکیل ستاد در قم فعالیت‌های خوبی برای تربیت ضابطان قضایی صورت گرفته است بیان کرد: این ستاد در حال حاضر به دنبال تشکیل دادگاه ویژه در خصوص حمایت از آمران و ناهیان است که در آینده نزدیک این موضوع هم اجرا خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: طرح طلایه داران هم یکی دیگر از فعالیت این ستاد است که تا کنون 1000 نفر از مردم در این خصوص تربیت شده اند، ولی فعالیت آنها مانند ضابطان نخواهد بود./ فارس

آدرس کوتاه :