جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پرهیز از سیاسی‌کاری از سوی طلاب را مورد تاکید قرار داد و گفت: خط مشی امور سیاسی در کشور را رهبری و مراجع عظام تقلید معین می‌کنند. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پرهیز از سیاسی‌کاری از سوی طلاب را مورد تاکید قرار داد و گفت: خط مشی امور سیاسی در کشور را رهبری و مراجع عظام تقلید معین می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله رضا استادی سه‌شنبه شب در گردهمایی ائمه جماعات استان قم که در سال اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به اینکه همه افراد همیشه در معرض آسیب و حملات شیطان هستند، بیان کرد: متدینین و همچنین مبلغان و حوزویان باید نسبت به اعمال و رفتار خود مراقبت‌های لازم را داشته باشند، چرا که در معرض آسیب هستند. وی با اشاره به اینکه یکی از رموز موفقیت بزرگان دینی، مراجع عظام تقلید و حوزویان داشته اخلاص در عمل است، اظهار کرد: کسی که بتواند در مسیر طریقت و شریعت به الگو تبدیل شود قطعا از مسیر اخلاص به این موفقیت رسیده ا ست. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید طلاب و مبلغان به شأنی که در برخی از اجتماعات برای آنها قائل می‌شوند دلخوش باشند، یادآور شد: آنها حتی اگر در محلی دیدند که آن شأن و احترام را برایشان قائل نیستند اما نیاز به حضور آنها احساس می‌شود باید به وظیفه‌ای که بر دوش دارند، عمل کنند. وی با اشاره به اینکه شیطان برای ضربه زدن و گمراه کردن هر قشری از شیوه خاصی استفاده می‌کند، بیان کرد: شیطان در میان طلاب نیز تلاش می‌کند آنها را از مسیر اخلاص خارج کند. استادی ضرورت توجه به اقامه نماز جماعت را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: نماز جماعت از مهم‌ترین عبادات اسلام است و موهبتی برای ارتقای درجه مومنین است و شیطان نیز تلاش می‌کند که مردم به ویژه ائمه جماعات را از عمل به این مهم باز دارد. وی با اشاره به اینکه لباس نزد خداوند اجر و پاداشی ندارد بلکه اعمال انسان موجب رشد و ترقی انسان می‌شود، بیان کرد: ائمه جماعات اگر دیدند که جوانی دارای ظاهر نامناسبی است نباید به گونه‌ای عمل کنند که از مسجد فراری شود بلکه باید به شیوه‌ای عمل کنند که ایشان نیز جذب مسجد و نماز شوند. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه طلاب باید مسئولیت اداره امور مساجد را بر عهده بگیرند و به گونه‌ای عمل کنند که گویا مسجد محل کار آنها است، یادآور شد: طلابی هستند که 14 سال از عمر خود را در مساجد سپری کرده‌اند، چراکه امامت جماعت را یک کار برای خود می‌دانند نه یک وظیفه‌ای که عهده‌دار آن شده‌اند. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پرهیز از سیاسی‌کاری از سوی طلاب را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: خط مشی امور سیاسی در کشور را رهبری و مراجع عظام تقلید معین می‌کنند و وی نیز همواره در این موارد به بیان کلیات می‌پردازند و نباید برخی مبلغان مصادیق کلام رهبری را با زبان نه‌چندان درست بیان کنند که ممکن است که موجب گمراهی مردم شوند. وی با بیان اینکه طلاب باید مطالب رهبری را برای مردم بازگو کنند، گفت:‌ اگر مردم حس کنند که مبلغان از یک جناح خاص طرفداری می‌کنند از منبر آنها استقبال نخواهند کرد.

طلاب با پرهیز از سیاسی‌کاری خط مشی رهبری را دنبال کنند

 آیت‌الله رضا استادی سه‌شنبه شب در گردهمایی ائمه جماعات استان قم که در سال اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به اینکه همه افراد همیشه در معرض آسیب و حملات شیطان هستند، بیان کرد: متدینین و همچنین مبلغان و حوزویان باید نسبت به اعمال و رفتار خود مراقبت‌های لازم را داشته باشند، چرا که در معرض آسیب هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از رموز موفقیت بزرگان دینی، مراجع عظام تقلید و حوزویان داشته اخلاص در عمل است، اظهار کرد: کسی که بتواند در مسیر طریقت و شریعت به الگو تبدیل شود قطعا از مسیر اخلاص به این موفقیت رسیده ا ست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید طلاب و مبلغان به شأنی که در برخی از اجتماعات برای آنها قائل می‌شوند دلخوش باشند، یادآور شد: آنها حتی اگر در محلی دیدند که آن شأن و احترام را برایشان قائل نیستند اما نیاز به حضور آنها احساس می‌شود باید به وظیفه‌ای که بر دوش دارند، عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه شیطان برای ضربه زدن و گمراه کردن هر قشری از شیوه خاصی استفاده می‌کند، بیان کرد: شیطان در میان طلاب نیز تلاش می‌کند آنها را از مسیر اخلاص خارج کند.

استادی ضرورت توجه به اقامه نماز جماعت را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: نماز جماعت از مهم‌ترین عبادات اسلام است و موهبتی برای ارتقای درجه مومنین است و شیطان نیز تلاش می‌کند که مردم به ویژه ائمه جماعات را از عمل به این مهم باز دارد.

وی با اشاره به اینکه لباس نزد خداوند اجر و پاداشی ندارد بلکه اعمال انسان موجب رشد و ترقی انسان می‌شود، بیان کرد: ائمه جماعات اگر دیدند که جوانی دارای ظاهر نامناسبی است نباید به گونه‌ای عمل کنند که از مسجد فراری شود بلکه باید به شیوه‌ای عمل کنند که ایشان نیز جذب مسجد و نماز شوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه طلاب باید مسئولیت اداره امور مساجد را بر عهده بگیرند و به گونه‌ای عمل کنند که گویا مسجد محل کار آنها است، یادآور شد: طلابی هستند که 14 سال از عمر خود را در مساجد سپری کرده‌اند، چراکه امامت جماعت را یک کار برای خود می‌دانند نه یک وظیفه‌ای که عهده‌دار آن شده‌اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پرهیز از سیاسی‌کاری از سوی طلاب را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: خط مشی امور سیاسی در کشور را رهبری و مراجع عظام تقلید معین می‌کنند و وی نیز همواره در این موارد به بیان کلیات می‌پردازند و نباید برخی مبلغان مصادیق کلام رهبری را با زبان نه‌چندان درست بیان کنند که ممکن است که موجب گمراهی مردم شوند.

وی با بیان اینکه طلاب باید مطالب رهبری را برای مردم بازگو کنند، گفت:‌ اگر مردم حس کنند که مبلغان از یک جناح خاص طرفداری می‌کنند از منبر آنها استقبال نخواهند کرد.

// فارس

آدرس کوتاه :