جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

علمای شیعه و سنی در زمینه فریضه امر به معروف و نهی از منکر وحدت دارند‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

علمای شیعه و سنی در زمینه فریضه امر به معروف و نهی از منکر وحدت دارند‌


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: علمای شیعه و سنی بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرده‌اند و در این موضوع با یکدیگر اختلافی ندارند.

آیت الله فقیهی؛

آیت‌الله محسن فقیهی در سیزدهمین همایش فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از فریضه‌های واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر است که در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: علمای شیعه و سنی بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرده‌اند و در این موضوع با یکدیگر اختلافی ندارند، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و مراجع تقلید نیز بر آن تاکید کردند.

آیت‌الله فقیهی با اشاره به احادیثی که در مورد امر به معروف و نهی از منکر آمده است، افزود: بیش از 700 روایت راجع به امر به معروف و نهی از منکر وارد شده است، علت تاکید بر این فریضه به این دلیل است که امر به معروف و نهی از منکر بر حفظ اسلام و نظام اسلامی تأثیر داشته است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) بیان کرد: فلسفه قیام امام حسین (ع) بر امر به معروف و نهی از منکر بود، افرادی که آمر به معروف هستند در معرض انحراف و خطر قرار دارند و همه ما نیازمند این فریضه مهم الهی هستیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه انسان همواره باید به‌دنبال تکامل باشد چون بقای ایمان و اسلام در عدم انحراف است، تصریح کرد: امروز فضای مجازی و دوستان ناباب زمینه انحراف جوانان متدینی که از خانواده‌های نجیب هستند را ایجاد می‌کند، ما باید از خداوند بخواهیم که ما را به راه راست هدایت کند و از انحراف دور شویم.

وی اظهار داشت: ما باید سعی کنیم در این جامعه که انحرافات و دشمنان زیادی دارد و سعی می‌کنند تا جوانان ما را منحرف کنند، هوشیار باشیم و از گناه دور بمانیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم حفظ اسلام و انقلاب عنوان کرد: انسان‌ها باید همواره از گناه، شهوت و فساد دور باشند، وظیفه امروز جوانان حرکت در مسیر اسلام ناب محمدی و دوری از گناه است.

آیت الله فقیهی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر نکات ظریفی دارد، در تمام ابعاد سیاسی و فرهنگی و اجتماعی فریضه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و انحرافات فرهنگی و سیاسی باید توسط انسان‌ها درک شود و به مقابله با آن بپردازند.

آدرس کوتاه :