رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

علمای مسیحیت و اهل سنت لبنان گوش به فرمان ولی فقیه هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


امام جمعه بیروت با بیان این که بیشتر علمای اهل سنت لبنان از طرفداران حزب‌الله و جمهوری اسلامی هستند، تاکید کرد: دو سوم جمعیت لبنان مسیحی و اهل سنت هستند و با این حال نه تنها مردم عادی بلکه علمای آنها نیز گوش به فرمان ولی فقیه در ایران هستند.

امام جمعه بیروت

شیخ شریف الضاهر از علمای اهل سنت لبنان و امام جمعه بیروت عصر امروز درهمایش وحدت و بیداری اسلامی که در مدرسه علمیه علوی برگزار شد گفت: دلیل تاکید قرآن بر وحدت این است که مسلمانان بتواند در مقابل توطئه‌های دشمنان بایستند.

وی افزود: من تاکنون پنج بار به ایران سفر کرده‌ام و همیشه در هر منطقه ای از این کشور که بودم احساس آسایش و امنیت کامل داشتم و به این برکت انقلابی است که حضرت امام(ره) پایه‌گذار آن بودند.

شیخ شریف‌الضاهر با بیان این که بیشتر علمای اهل سنت لبنان از طرفداران حزب‌الله و جمهوری اسلامی هستند، تاکید کرد: دو سوم جمعیت لبنان مسیحی و اهل سنت هستند و با این حال نه تنها مردم عادی بلکه علمای آنها نیز گوش به فرمان ولی فقیه در ایران هستند.

وی ادامه داد: وحدت اسلامی دستور خداست و جمهوری اسلامی نه تنها بین مذاهب مختلف اسلامی بلکه بین تمام بشریت وحدت ایجاد کرده است.

امام جمعه اهل سنت بیروت با اشاره به ماجرای حجة الوداع ابراز کرد: کاری که پیامبر اسلام در حجة الوادع کرد برای ایجاد وحدت و جلوگیری از تفرقه بین مسلمانان بود.

وی یادآور شد: ما در شبکه‌های ماهواره‌ای که در اختیارمان هست همیشه بر وحدت و جلوگیری از جنگ و خونریزی بین مسلمانان تاکید می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ریختن خون مسلمان در همه مذاهب اسلامی حرام است و علمای تکفیری در واقع از اسلامی پیروی می‌کنند که توسط آمریکا و اسرائیل ساخته شده است.

شیخ شریف الضاهر علت اختلافات را پیروی از اسلام آمریکایی دانست و خاطرنشان کرد: استکبار جهانی یک تشیع قلابی و یک تسنن قلابی ساخته و علت اختلافات بین مسلمانان این است که اسلام واقعی را از اسلام آمریکایی تشخیص نمی‌دهند و به دنبال انحرافاتی می‌روند که توسط اسرائیل و انگلیس ایجاد شده‌اند./ فارس

آدرس کوتاه :