جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

علم و قدرت دو بال پیشرفت یک حکومت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

علم و قدرت دو بال پیشرفت یک حکومت است


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه ارتش نماد قدرت در دست ولی فقیه است، گفت: برای اجرای یک حکومت مناسب با طبع بشر و رسیدن به پیشرفت به دوبال دانش و قدرت نیاز داریم.

آیت الله سعیدی؛

آیت الله سعیدی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت روز ارتش، اظهار کرد: در قرآن کریم ذکر شده که یکی از برگزیدگان نبوت و رسالت حضرت محمد(ص) است که هم از نظر علمی و هم از نظر توان بدنی و جسمی قوی بودند.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای یک حکومت مناسب با طبع بشر به دو بال دانش و قدرت نیازمندیم، گفت: مسئولان حکومتی اگر چه عالم باشند اما قدرت نداشته باشند آن حکومت به سامان نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: پیامبر(ص) باعلم و قدرت کسانی را تربیت کردند که هم متمسک به قرآن و عترت بودند و هم دست به سلاح داشتند.

ارتش نماد قدرت در دست ولی فقیه

آیت الله سعیدی با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) نمونه عالمی مجتهد، قرآنی و ولایی بود و در برابر هرچه غیر خدا بود می‌ایستاد، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز یک قهرمان در عرصه نظامی هستند و علاوه بر این در عرصه‌های دیگر چون مدیر و مدبر بودن و مسائل فقهی نیز بسیار قوی هستند.

وی ابراز کرد: دشمنان بیرونی به دنبال بیانه مطبوعاتی مذاکره می‌خواستند افکار شیطانی و مکر و حیله خود را اجرایی کنند، اما مقام معظم رهبری آگاهانه با فرموده هایشان در برابر آنان ایستادند و به تیم مذاکره کننده دلگرمی و تذکرات خویش را ارائه دادند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه ارتش نماد قدرت در دست ولی فقیه است، گفت: نظام ارتش جمهوری اسلامی یک نظام مقتدر در عرصه‌های مختلف است.

وی افزود: نیروهای نظامی در دفاع، همیشه در معرض فداکاری هستند و دشمن در کمین آنهاست، ولی در مسیری حرکت می‌‌کنند که خدا از آنان راضی است.

آدرس کوتاه :