رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

علویون ترک‌ از خشونت علیه سوریه حمایت نکردند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


یکی از دانشمندان ترک گفت: علویون ترک‌ از خشونت علیه سوریه حمایت نکردند و به اردوغان به دلیل سیاست‌های ضد شیعی رای ندادند.

اندیشمند ترک

گولاغ اُو پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی، با بیان اینکه علویون ترکیه مذهب خود را از ایران گرفتند اظهار کرد: با وجود اینکه همه مسلمان هستند ولی به فرق گوناگونی تقسیم شدند.

وی با تاکید بر اینکه تفاوت در عقاید موجب نشده است که ما روحیه اتحاد خود را از دست بدهیم، تصریح کرد: نمونه این اتحاد حمایت ما از سوریه بود و خشونت‌هایی که برخی می‌خواستند از طریق ترکیه بر سوریه اعمال کنند، حمایت نکردیم.

این پروفسور علوی ادامه داد: در ترکیه اردوغان سیاست‌های ضد شیعی ارائه می‌کند و با علویان مشکل دارد، به همین دلیل ما مخالف سیاست‌های وی هستیم و در انتخابات اخیر به اردوغان رای ندادیم.

گولاغ اُو ضمن آرزوی اتحاد و یکپارچگی در جهان، بیان کرد: امیدواریم حمایت‌های ایران از کشورهای مظلوم جهان ادامه داشته باشد و امنیت در کشورهای عراق، سوریه و دیگر کشورهای مسلمان نشین برقرار شود.

وی همچنین ابراز کرد: امیدواریم که در کشور عراق بین قومیت‌های ترک،‌ عرب و کرد اتحاد برقرار شود و مشکلی برای نجف و کربلا پیش نیاید زیرا نمی‌خواهیم به این دو شهر مقدس آسیب برسد.

آدرس کوتاه :