جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

علوی: وزارت اطلاعات فرصت کوچکترین عرض اندامی را به بدخواهان کشورمان نمی دهد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

علوی: وزارت اطلاعات فرصت کوچکترین عرض اندامی را به بدخواهان کشورمان نمی دهد


وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه از یک سو صلابت و اقتدار خود را به رخ دشمنان می کشد و فرصت کوچکترین عرض اندامی را به دشمنان و بدخواهان کشورمان نمی دهد و از سوی دیگر مهر و مودت خود را به جامعه عرضه داشته و خود را خدمتگذار مردم می داند.

قم

 حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم افزود:امنیت در جامعه باید به گونه ای باشد که مردم این امنیت را به خوبی احساس کنند، و هنگامی امنیت در جامعه ملموس می شود که با فضای آرامش، نشاط و شادکامی همراه باشد.
وی ادامه داد: اقشار جامعه باید امنیت و آرامش داشته باشند، اما نباید فضای امنیتی در جامعه حکمفرما باشد که این فضا با اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی مناسبتی ندارد.
وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات رسالت ایجاد امنیت برای مردم را برعهده گرفته است، اظهار داشت: این وزارتخانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مجموعه ای ولایتمدار، متدین، قانونگرا و پایبند به اسلام و انقلاب است که بر اساس شرع مقدس و آموزه های دینی و اخلاقی و قانونی، به دنبال تامین امنیت برای مردم می باشد.
علوی راهبرد این وزارتخانه را «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» و دفع حداقلی و جذب حداکثری دانست و گفت: امنیت در جامعه هنگامی آسایش و آرامش مردم را به دنبال خواهد داشت و فضای خلاقیت، نوآوری، امید و نشاط را در جامعه شکل می دهد که فضای همدلی و همزبانی میان همه مردم و مسوولان وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه هیچ ملتی با تفرقه و پراکندگی و دودستگی به موفقیت و پیشرفت دست نخواهد یافت، تصریح کرد: در جامعه اختلاف نظر و سلیقه در حوزه های مختلف وجود دارد و این امری طبیعی است، اما وجود سلایق گوناگون در جامعه، نباید باعث خصومت و تفرقه شود، بلکه باید فضای تضارب آرا، همفکری و بحث علمی را در جامعه ایجاد کنیم.
وی با اشاره به تشکیل کابینه دولت یازدهم با حضور وزیرانی با سلایق گوناگون برای خدمتگذاری به مردم در شرایط سخت بوجود آمده، این فضای همدلی و هماهنگی را الگویی برای جامعه دانست و گفت: امروز همه احزاب، گروهها و جریان های سیاسی که ولایت فقیه را قبول دارند، باید در کنار هم برای پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی تلاش کنند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه ما همواره به نعمت وحدت و انسجام نیازمندیم و باید به حکم آموزه های دینی، با بحث و گفت و گوی صمیمانه آرا و نظرات را به یکدیگر نزدیک بسازیم، اظهار داشت: اگر امروز جامعه اسلامی دچار تشتت و تفرقه شود، قطعا روح پاک رسول گرامی اسلام(ص) آزرده می شود.
وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: کاندیداها و طرفداران آنها باید همواره ملتزم و متعهد به قوانین و مسائل اخلاقی باشند و هیچگاه دیگران را تخریب نکنند تا شاهد برگزاری انتخابات پرشور و حماسی در کشور باشیم که موجب خشنودی حضرت ولیعصر(عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد بود

آدرس کوتاه :