جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

عملیات اجرایی پارکینگ چهل اختران تا پایان سال آغاز می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عملیات اجرایی پارکینگ چهل اختران تا پایان سال آغاز می‌شود


مدیرعامل سازمان نوسازی، بهسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) از آغاز عملیات اجرایی پارکینگ طرح ساماندهی چهل اختران تا پایان سال جاری خبر داد.

مدیرعامل سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س):

علیرضا خاکی با اشاره به روند اجرایی شدن پروژه ساماندهی چهل اختران اظهار کرد: این پروژه در راستای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهر قم و احیای بافت تاریخی محدوده در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه پس از احیای سازمان نوسازی، بهسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اجرای پروژه‌های بافت فرسوده در اختیار این سازمان است، گفت: اقدامات اولیه در خصوص پروژه‌ چهل اختران انجام شده و تملک آن پیشرفت قابل توجهی داشته است.

خاکی با بیان اینکه بخشی از طرح پروژه آماده شده است، افزود: مقدمات و نقشه‌های اجرایی پارکینگ را آماده کردیم و تا پایان سال عملیات اجرایی احداث این بخش آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی، بهسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به روند تملکات این پروژه تصریح کرد: در حال حاضر تملک دو پلاک باقی مانده که مشکل سند داشتند و پیگیر هستیم رفع شود و پروژه را آغاز کنیم.

خاکی با تاکید بر اینکه در طراحی اولیه پارکینگ این پروژه ظرفیت 400 خودرو پیش‌بینی شده است، گفت: با تغییراتی در طراحی درصدد افزایش ظرفیت پارکینگ هستیم.

وی ادامه داد: برای احداث سازه این پروژه 12 میلیارد تومان هزینه نیاز است و برای تکمیل به حدود 30 میلیارد تومان خواهد رسید.

خاکی گفت: برای سال 96 برنامه اجرای فاز دوم را داریم و برخی از موارد هماهنگی بین سازمانی نیاز دارد و شهرداری خوب در این زمینه وارد شده است./فارس

آدرس کوتاه :