جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

عملیات اجرایی پروژه 120واحدی مسکن مددجویان کمیته امداد قم آغاز می شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عملیات اجرایی پروژه 120واحدی مسکن مددجویان کمیته امداد قم آغاز می شود


مدیرکل کمیته امداد امام (ره) قم از آغاز عملیات اجرایی پروژه 120 واحدی مسکن مددجویی این کمیته از اواخر امسال در شهرک پردیسان استان خبر داد.

جلالی خبر داد؛

عبدالله جلالی اظهار داشت: درصورت اخذ پروانه ، اواخر امسال طبق قرار دادی که با پیمانکار منعقد شده، ساخت این مجموعه آغاز و حداکثر ظرف مدت 14 ماه تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه تا به حال سهم آورده خانواده های تحت پوشش که توانایی تامین سهم آورده خود را داشتند، حداکثر 150 میلیون ریال بوده است،افزود: سهم آورده برای این پروژه 120 واحدی به علت مشکلات مادی و همچنین به خاطر زیربنای بیشتر و موقعیت زمین و نوع ساخت آن از نظر برخورداری از امکانات بیشتر احتمالا تا 250 میلیون ریال افزایش پیدا می کند.

این مسوول با بیان اینکه حداکثر پروژه های واگذار شده 85 متر بوده است،افزود: متراژ واحدهای این پروژه 120 واحدی 95 متری و 100 متری است،که البته مبلغی که به عنوان سهم آورده برای آن در نظر گرفته شده، در مقابل یک واحد آپارتمان دو خوابه آن هم بدون هیچ گونه تسهیلات واقعا ناچیز است.

جلالی با بیان اینکه یکی از فعالیتهای زیر بنایی و اساسی که در دستور کار کمیته امداد امام خمینی قرار دارد،بحث تامین مسکن خانواده های تحت حمایت و تعمیر و بازسازی منازل فرسوده آنها است،افزود: در همین راستا بخشی از خانواده های تحت پوششی که در سال های اخیر در مسکن مهر ثبت نام کردند، آورده مورد نیاز آنها از سوی این کمیته تامین شده است.

جلالی با بیان اینکه تاکنون 22 میلیارد ریال در این خصوص به حساب تعاونی های مسکن برای 74 تن از مدجویان تحت پوشش واریز شده است،افزود: کمیته امداد استان حدود 700 واحد مسکونی را بر روی زمین های اخذ شده از دستگاه های دولتی و همچنین زمین هایی که مددجویان مالک آن بودند،احداث کرده است.

وی با اشاره به در دست احداث بودن یک پروژه 110 واحدی در شهرک پردیسان،تصریح کرد: کمیته امداد در حال حاضر هیچ واگذاری را به خاطر مشکلات مادی ندارد،ولی در اواسط اسفندماه و همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد ، تعدادی مسکن را تحویل خانواده های تحت پوشش می دهد.

وی با اشاره به منابع اعتباری پروژه های مسکن مددجویی کمیته امداد قم،افزود: به غیر پروژه 700 واحدی که به ازای هر واحد آن 100 میلیون ریال از محل سفر رهبر معظم انقلاب تامین شده، منابع تامین بقیه اعتبارات از محل کمک های خیرین و مشارکت های جزیی خانواده های تحت پوشش بوده، و به آنها بدون هیچ گونه تسهیلاتی واگذار شده است.

آدرس کوتاه :