حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷

فانوس طلایی عمار نصیب مرکز قم شد - روابط عمومی

 

 محدثه رئیس عبداللهی به خاطر اثر رادیویی «خدیجه انقلاب» کاری از رادیو قم، فانوس طلایی هشتمین جشنواره مردمی عمار را از آن خود کرد.

فانوس طلایی عمار نصیب مرکز قم شد

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، در بخش تولیدات رادیویی هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار تندیس فانوس طلایی و جایزه نقدی این بخش به اثر مستند رادیو قم با عنوان «خدیجه انقلاب» به تهیه کنندگی محدثه رئیس عبداللهی تعلق گرفت.

مستند رادیویی «خدیجه انقلاب» راوی زندگی و خدمات انقلابی و اسلامی بانو محرزه لائیب زنی تونسی است که در نوفل لوشاتو فرانسه با امام خمینی رحمت الله علیه دیدار کرده و تحت تأثیر ایشان به دین اسلام و مذهب تشیع روی می‌آورد. وی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به ایران می‌آید و تمام ثروت خود را در راه انقلاب خرج می کند به گونه ای که لقب «خدیجه انقلاب اسلامی» را به ایشان می‌دهند. وی در 78 سالگی در قم از دنیا رفت و در آرامستان بقیع قم به خاک سپرده شد.

گفتنی است نمایش رادیویی «داود قم» به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن صباغ زاده و از تولیدات دیگر رادیو قم هم به جمع نامزدهای فانوس طلایی بخش تولیدات رادیویی جشنواره عمار رسیده بود و با 8 نامزد دیگر این بخش به رقابت پرداخت.

آدرس کوتاه :