رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

فراگیر شدن حال و هوای قرآنی در کشور از برکات ماه رمضان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بی‌شک فراگیر شدن حال و هوای قرآنی و معنوی در کشور از جمله برکات ماه مبارک رمضان است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله محسن فقیهی بیان کرد: به لطف الهی در سالیان اخیر محافل و مجالس متعدد قرآنی در سراسر کشور در ماه رمضان شکل گرفته و این مسئله خوشبختانه روند فزاینده‌ای داشته است.

وی افزود: به ویژه در اماکن مقدسی چون حرم مطهر امام رضا(ع) ، حرم حضرت فاطمه معصومه (س) و دیگر امامزادگان و بقاع متبرکه کشور، مراسم‌های باشکوه روخوانی و تفسیر قرآن در این روزها و شب‌ها برگزار می‌شود که قطعاً با خود آثار و برکات فراوانی به همراه داشته و خواهد داشت.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن و بهترین زمان برای نزدیک شدن به الگوی سبک زندگی قرآنی و ایمانی است خاطرنشان کرد: دراین ماه عزیز و پرفضیلت، شرایط خوبی فراهم است که همه مردم به ویژه نسل جوان ضمن قرائت قرآن، در آیات کلام وحی نیز تدبر و تعمق داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه قرآن کریم، خود بالاترین معیار سنجش حق و باطل و عامل دستیابی به سعادت دنیوی و اُخروی انسان است، اظهار کرد: بدون تردید اگر جامعه ما به سمت سبک زندگی دینی و قرآنی حرکت کند، سعادتمند می‌شود و به هر میزان که از این صراط مستقیم دور بماند، دچار خسران می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :