جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

فرسودگی ماشین آلات معدنی در قم - صفحه اصلی

 

 

فرسودگی ماشین آلات معدنی در قم

فرسودگی ماشین آلات معدنی در قم


رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در برنامه ی گفتگوی خبری با تبریک روز صنعت و معدن به تمامی تلاشگران این عرصه مهم ترین مشکل بخش صنعت را رکود حاکم بر بازار و بحث سرمایه در گردش دانست وگفت:تسهیلات رونق تولید جزء سیاست های اصلی دولت و سازمان صنعت،معدن و تجارت است.

 

ذاکری افزود:سال گذشته به طرح هایی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد بسته های رونق تولید با کمک بانک ها اختصاص یافت.

 

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت با توجه به این که یک سوم واحدهای تولیدی برای اعطای تسهیلات به بانک ها معرفی شدند،گفت:در بخش سرمایه ی ثابت عملکرد ضعیفی داشتیم.

 

ذاکری خاطرنشان کرد:سازمان صنعت،معدن و تجارت و بانک مرکزی مشکلات و موانع تولید را در قالب بسته ی حمایتی مرتفع کرد.

 

وی از راه اندازی سیستم بهین یاب برای ثبت نام واحدهای صنعتی برای اعطای تسهیلات خبر داد و گفت:کارگروه ها تشکیل شده و تولید کنندگان می توانند با ابلاغ بانک عامل پس از بررسی یک ماهه تسهیلات دریافت کنند.

 

رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی شکوهیه در ارتباط تلفنی با برنامه گفت:تسهیلات رونق تولید را کافی ندانست و افزود:مهم ترین مشکل صنایع استان رکود حاکم بر اقتصاد کشوری است.

 

عالمی افزود:بی رغبتی مصرف کنندگان به خرید کالای داخلی، گرایش به سپرده گذاری، تولید کالای باکیفیت توسط بنگاه های غیرمجاز،فرار مالیاتی،هزینه های پایین تولید و استاندارد نبودن همه و همه از موانع و مشکلات بر سر راه رونق تولید است.

 

وی با اشاره به این که در سطح استان انبارهای خالی و محصولاتی که در انبارها خاک می خورند حاکی از رکود بازار است،تنها راه برون رفت از این معضل را سیاست گذاری بلند مدت دانست.

 

عالمی با اشاره به این که در صادرات موفق عمل نکرده ایم،بالا بودن هزینه های تولید و نرخ بالای سود بانکی و بوروکراسی اداری،هزینه های تامین اجتماعی را از جمله ی دلایل عنوان کرد.

 

رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی شکوهیه با بیان این که 1200واحد صنعتی در شهرک شکوهیه وجود دارد گفت:بخشی از این واحدها به علت رکود تعطیل شده بود که با تزریق تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.

 

ذاکری بر حمایت از سرمایه گذاری تاکید کرد وگفت:استان قم دارای زیرساخت ها و ظرفیت خوبی برای جذب سرمایه گذار برای رونق تولید است.

 

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با اشاره به شعار سال،اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال،فرهنگسازی برای حمایت از تولیدات داخلی را ضروری دانست و گفت:سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با مشارکت روزنامه سمت ایران اقدام به چاپ کتابی با محتوای سرمایه گذاری و صنعت کرده ،این کتاب به چهار زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است.

 

وی خاطرنشان کرد:دفترمشاوره ای با حضور کارشناسان متخصص در زمینه تولید وراهکار برای بازاریابی در اتاق بازرگانی استان به تولید کنندگان خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

 

ذاکری بر لزوم مشارکت همه جانبه اتاق بازرگانی،ان جی او و انجمن ها با سازمان صنعت معدن و تجارت تاکید کرد.

 

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با توجه به این که سال گذشته برای رونق تولید به طرح های با پیشرفت 60 درصد تسهیلات اعطا شد،گفت:مهم ترین دغدغه ی دولت،اشتغال است و از یک میلیون فرصت شغلی سهم قم در بخش صنعت معدن و تجارت پنج هزار و 758 شغل است.

 

فراهانی کارشناس استخراج و تولید معدن هم در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی خبری مهمترین مشکل بخش معدن را سنتی بودن ماشین آلات معدنی دانست و بر نوسازی معادن تاکید کرد.

 

وی افزود:متاسفانه تسهیلات بانکی کمی به معادن داده می شود،و اعطای  وام با بهره 18 درصد برای معادن کارگشا نیست.

 

ذاکری رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت در بخش پایانی گفتگوی خبری با اشاره به فرسودگی ماشین آلات معدنی بر لزوم توجه ویژه بانک ها برای تزریق تسهیلات بیشتر به بخش معدن تاکید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.