جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

فرش دستباف ابریشم با نخ تولید ایران رونمایی می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرش دستباف ابریشم با نخ تولید ایران رونمایی می‌شود


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، تولید فرش دستباف ابریشم با نخ تولید داخلی را حرکتی مهم در راستای اقتصاد مقاومتی دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قم:

 به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، امیرهوشنگ طیبی‌نژاد برنامه توسعه خوشه کسب و کار فرش دستباف را از مهمترین اقدامات احیای این صنعت دانست و اظهار کرد: سه سال است که توسعه خوشه فرش دستباف قم اجرایی شده و در این مدت توسعه مناسبی داشته است.

وی ضمن یادآوری اینکه در سال 93 جایزه گره طلایی  به پیشکسوتان این صنعت در قم اهدا شد گفت: امیدواریم این روند مشوقی برای تولید کنندگان فرش دستباف در استان باشد.

طیبی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود مواد اولیه فرش ابریشم قم که در جهان دارای شهرت است را وارداتی دانست و افزود: در گذشته این گونه بیان می‌شد که نخ ابریشم تولید داخل از کیفیت مطلوبی برای تولید فرش برخوردار نیست لذا این موضوع به صورت یک موضوع تحقیقاتی و کاربردی در دستور کار خوشه کسب و کار فرش دستباف استان قم قرارگرفت.

وی در ادامه از رونمایی فرش بافته شده از نخ تولیدی داخلی در هفته جاری خبر داد و اضافه کرد: تا چند روز آینده از فرش دستباف ابریشمی رونمایی خواهد شد که از نخ ابریشم تولید داخل بافته شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم ادامه داد: درصورت تحقق برنامه‌های خوشه کسب و کار فرش دستباف قم می‌توان به کاهش هزینه تمام شده این محصول و همچنین رونق صنعت نوغانداری کشور امید داشت.

// فارس

آدرس کوتاه :