جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

فرصتهای امروز روحانیت در هیچ برهه ای از تاریخ وجود نداشته اند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرصتهای امروز روحانیت در هیچ برهه ای از تاریخ وجود نداشته اند


مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: فرصت هایی که امروز در اختیار روحانیت است در هیچ برهه ای از تاریخ وجود نداشته است.

آیت الله حسینی بوشهری

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز یکشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه در مدرسه فیضیه قم بیان داشت: فرصتی که اکنون داریم در تاریخ به این گستردگی در اختیار روحانیت قرار نداشته است و امروز روحانیت از رسانه ها و نیروی انسانی خوبی برخوردار است و ظرفیت های فوق العاده ای در اختیار آنان می باشد.
وی ابراز داشت: شرایط حوزه پیش از انقلاب بسیار دشوار بود ولی امروز در فضایی هستیم که معطر به عطر انقلاب و اهل بیت(ع) است و اساتید و طلاب باید از این فرصت استفاده کنند.
وی افزود: آینده حوزه انتظارات بیشتری از ما دارد و هر چه جهان توسعه می یابد نیازها بیشتر مطرح می شود و کار ما به تناسب بیشتر خواهد شد.
مدیرحوزه های علمیه کشور ادامه داد: امروز شبهاتی که به دین وارد می شود نیاز به پاسخ از سوی حوزویان دارد لذا باید حوزه بالنده و دارای پشتکار داشته باشیم.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه روحانیت هیچ گاه به اندازه امروز در دنیا مطرح نبوده است ، افزود: دشمنان امروز نیز نسبت به گذشته قابل قیاس نیستند و هر چه روحانیت نفوذ کلمه و اقتدار و جایگاه اجتماعی پیدا کرده است دشمنان نیز بیدار شده اند و آنان پی به عظمت روحانیت برده اند.
عضو خبرگان رهبری ابراز داشت: طلاب باید به مسوولیت سربازی امام زمان آگاه باشند و فقه، اصول و تفسیر ما نیاز به بررسی و دقت بیشتر دارد و امروز بسیار به مباحث اخلاقی نیازمند هستیم.
وی با تاکید بر این که طلاب باید نسبت به رابطه خود با انقلاب اسلامی آگاهی داشته باشند اظهار داشت: مقام معظم رهبری در تمام عرصه ها به عنوان یک نعمت الهی می درخشند و ایشان همه مسائل را رصد می کنند و دغدغه های رهبری باید به تک تک حوزویان منتقل شود

آدرس کوتاه :