جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

فرنگی‌کار قم به دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی دعوت شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرنگی‌کار قم به دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی دعوت شد


مربی کشتی استان قم از دعوت فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم قم به دور جدید تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران خبر داد.

در وزن 80 کیلوگرم

ناصر مهرآراء تهرانی امروز  اظهار کرد: هم اکنون 7 کشتی‌گیر از قم در اردوی تیم‌های ملی کشتی فرنگی رده‌های مختلف حضور دارند که یک نفر عضو تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان است.

وی ادامه داد: 3 نفر در اردوی تیم ملی نوجوانان حضور دارند و 3 نفر دیگر نیز اردونشین تیم ملی کشتی فرنگی جوانان هستند و به لطف خدا و همت این عزیزان، همگی شانس اعزام به رقابت‌های آسیایی و جهانی سال جاری را دارند.

مربی کشتی فرنگی استان قم در ادامه به حضور علی‌ زینتی‌رفاه در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران اشاره کرد و افزود: زینتی‌رفاه دارنده مقام نخست و عنوان قهرمانی رقابت‌ها کشتی فرنگی بزرگسالان کشور در سال 93 و از جمله افتخارآفرین کشتی قم در سال گذشته است.

وی ابراز کرد: زینتی‌رفاه با قهرمانی در مسابقات سال قبل به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان دعوت شد و حتی در رقابت‌های بین‌المللی جام جهان‌پهلوان تختی توانست مقام نایب قهرمانی وزن 80 کیلوگرم را کسب کند.

مهرآراء تهرانی افزود: زینتی‌رفاه بعد از درخشش در پیکارهای قهرمانی کشور و جام جهان‌پهلوان تختی به عنوان عضو اصلی تیم ملی کشتی فرنگی به رقابت‌های بین‌المللی مجارستان اعزام شد ولی در این رقابت‌ها رتبه پنجم را به دست آورد.

وی یاد آور شد: بعد از آن،‌ این کشتی‌گیر در وزن 80 کیلوگرم به همراه 2 رقیب دیگر خود در این وزن به رقابت‌های بین‌المللی جام وهبی‌امره در کشور ترکیه اعزام شد.

مربی کشتی فرنگی استان قم تصریح کرد: رقابت‌های بین المللی جام وهبی‌امره ملاک اصلی کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان برای انتخاب بهترین فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم بود ولی در این رقابت‌ها زینتی‌رفاه نتیجه خوبی نگرفت و شانس حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز اردوی جدید بزرگسالان فرنگی‌کار با حضور علی زینتی‌رفاه از قم عنوان کرد: اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از امروز برگزار خواهد شد و علی زینتی‌رفاه تنها نماینده کشتی قم در این مرحله از تمرینات تیم ملی خواهد بود.

مهرآراء تهرانی بیان کرد: با برنامه‌ریزی فدراسیون، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی تا 10 خردادماه در تهران برگزار می‌شود و اسامی نفرات دعوت شده به اردو در حالی اعلام شد که آنها می‌توانند به صورت اختیاری و داوطلبانه در این اردو حضور داشته باشند.

وی در پایان به رقبای علی زینتی‌رفاه در وزن 80 کیلوگرم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان اشاره کرد و افزود: در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان از البرز، میلاد خسروی از لرستان رقبای علی زینتی‌رفاه فرنگی‌کار استان قم به شمار می‌روند و هدایت تیم ملی را احد پازاج بر عهده دارد.

// فارس

آدرس کوتاه :