جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

فرنگی‌کار قم به مدال برنز کشتی فرنگی جوانان کشور دست یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرنگی‌کار قم به مدال برنز کشتی فرنگی جوانان کشور دست یافت


دبیر هیئت کشتی استان قم از موفقیت کشتی‌گیر جوان قم در کسب مقام سوم و نشان برنز رقابت‌های کشتی فرنگی مرحله نهایی انتخابی تیم ملی جوانان کشور خبر داد.

دبیر هیئت کشتی استان قم:

احمد رضایی امروز،  اظهار کرد: مرحله نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی تیم ملی جوانان در سطحی بسیار بالا به انجام رسید و خوشبختانه کشتی‌گیران اعزامی از استان قم در آن عملکرد خوبی از خود نشان دادند و مجموعا سه مدال گرفتند.

وی ادامه داد: در آخرین انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان که به میزبانی خانه کشتی تهران به انجام رسید شاهد عملکرد خوب کشتی‌گیران فرنگی‌کار قم بودیم و به لطف خدا و همت و تلاش کشتی‌گیران و مربیان این موفقیت‌ها به کسب مجوز حضور فرنگی‌کاران قم در ترکیب نهایی تیم‌های ملی اعزامی به رقابت‌های آسیایی و جهانی خواهد انجامید.

دبیر هیئت کشتی استان قم بیان کرد: مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشور در هر دو رشته آزاد و فرنگی با حضور چهره‌های مستعد از استان‌های سراسر کشور در سطحی بالا‌تر و بهتر نسبت به دوره قبل برگزار شد و کشتی‌گیران قم علاوه بر رده‌ سنی نوجوانان در رده جوانان نیز پرفروغ بودند.

وی در ادامه یاد آور شد: میزبانی رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی جوانان کشور به هیئت کشتی استان تهران و خانه شماره 2 کشتی تهران واگذار شده بود و این رقابت‌ها به مدت دو روز در اوزان مختلف به انجام رسید و برترین‌های خود را شناخت.

رضایی خاطرنشان کرد: به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم امسال بهترین کشتی‌گیران هم‌استانی در اوزان مختلف فرنگی و آزاد در مرحله نهایی مسابقات کشتی فرنگی انتخابی جوانان حضور یافتند و خوشبختانه علی‌اکبر حیدری در وزن 96 کیلوگرم موفق به کسب مقام سوم شد.

وی بیان کرد: با درخشش تک تک کشتی‌گیران مستعد و آینده‌دار کشورمان، قطعا تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت با سایر حریفان شرکت‌کننده در مسابقات جهانی و آسیایی سال 2015 درخشان ظاهر می‌شوند و بار دیگر برای ورزش کشورمان افتخارآفرین خواهند شد.

دبیر هیئت کشتی استان قم افزود: در وزن 96 کیلوگرم این مسابقات از استان قم علی‌اکبر حیدری به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم حضور داشت که کشتی‌های زیبایی از خود به نمایش گذاشت و در حالی که این شانس را داشت که به دیدار نهایی برسد اما به بازی رده‌بندی رفت.

وی اضافه کرد: در رتبه‌بندی نهایی وزن 96 کیلوگرم رقابت‌های مرحله نهایی کشتی فرنگی انتخابی تیم ملی جوانان در تهران، محمد بیرانوند از تیم هیئت کشتی استان خوزستان به مقام قهرمانی دست یافت، امیرحسین حسینی از تیم هیئت کشتی مازندران در جایگاه دوم قرار گرفت و نایب قهرمان شد و علی اکبر حیدری از هیئت کشتی استان قم مقام سوم را به دست آورد و یکی از 3 مدال‌آور قم در این رقابت‌ها لقب گرفت.

آدرس کوتاه :