رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

فرنگی‌کار 80 کیلوگرم قم به اردوی تیم ملی دعوت شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرنگی‌کار 80 کیلوگرم قم به اردوی تیم ملی دعوت شد


نایب رئیس هیئت کشتی استان قم از دعوت فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم کشتی قم به اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان خبر داد.

وزیری خبر داد؛

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم از دعوت فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم کشتی قم به اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان خبر داد.

محسن وزیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: فرنگی‌کار توانمند و آینده‌دار علی زینتی‌رفاه است که در حال حاضر بهترین فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم کشورمان به شمار می‌رود و در اردوی تیم ملی نیز مدعی کسب دوبنده تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی است.

وی ادامه داد: علی زینتی‌رفاه در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور که آبان ماه امسال به انجام رسید بهترین نمایش خود را در وزن 80 کیلوگرم برابر رقبا ارائه کرد و توانست با اقتدار تمام آن‌ها را شکست داده و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: علی زینتی‌رفاه در مسابقات این وزن بهترین و فنی‌ترین کشتی‌گیر بود چراکه هم خوب کشتی گرفت و هم اینکه از نظر نتیجه فوق‌العاده ظاهر شد و توانست با غلبه بر حریفی از خوزستان به مقام قهرمانی این وزن دست یابد.

وی تصریح کرد: دیدار نهایی وزن 80 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی بزرگسالان کشور در سال‌جاری را علی زینتی‌رفاه از قم و مسعود مرادی از خوزستان برگزار کردند که برنده این مسابقات نماینده شایسته کشتی استان قم بود.

وزیری عنوان کرد: بعد از پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشورمان با تصمیم کادر فنی تیم ملی بهترین‌های این پیکارها جواز حضور در اردوی تیم ملی را به دست آوردند و بر همین اساس علی زینتی‌رفاه از قم نیز در این اردو حضور می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور از امروز و در خانه کشتی مرحله جدیدی از اردوها و برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان آغاز می‌شود و از قم نیز علی زینتی‌رفاه در وزن 80 کیلوگرم در کنار 2 رقیب دیگر که خوزستانی هستند برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی تلاش می‌کند.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم اظهار کرد: مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در خانه کشتی شماره یک تهران برگزار می‌شود و از سوی فدراسیون کشتی اسامی نفرات دعوت شده به این اردو در حالی اعلام شد که این اردو تا روز 25 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: این اردو با حضور فرنگی‌کاران اوزان 59، 66، 71، 75، 80، 85، 98 و 130 کیلوگرم تشکیل می‌شود و در وزن 80 کیلوگرم علی زینتی‌رفاه از قم در کنار حبیب‌الله اخلاقی و مسعود مرادی از خوزستان زیر نظر مربیان تیم ملی تمرین خواهند کرد.

وزیری عنوان کرد: هدایت تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان را برای حضور در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا و جهان و همچنین جام جهانی 2015 کشتی فرنگی احد پازاج از چهره‌های موفق سال‌های نه‌چندان دور کشتی کشور بر عهده دارد.

آدرس کوتاه :