رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

فرنگی کاران قم در لیگ بر‌تر کشتی فرنگی شرکت می‌کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرنگی کاران قم در لیگ بر‌تر کشتی فرنگی شرکت می‌کنند


رئیس هیئت کشتی استان قم با بیان اینکه فرنگی کاران قم در لیگ بر‌تر کشتی فرنگی شرکت می‌کنند گفت: تیم کشتی قم امسال با نام صبا در مسابقات لیگ شرکت نمی‌کند.

حلوایی خبر داد؛

محسن حلوایی اظهار داشت: کشتی گیران قم پس از اینکه در سال ۹۳ عملکرد بسیار خوبی در مسابقات جایزه بزرگ کشتی فرنگی کشور و مسابقات جهانی کشتی به میزبانی کشورمان داشتند امسال نیز در مسابقات لیگ حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: این تصمیم با توجه به ظرفیت بالای کشتی قم در بخش فرنگی اتخاذ شده است اما در بخش آزاد به دلیل فاصله کیفی کشتی فرنگی و آزاد قم، حضور پیدا نمی‌کنیم و در بخش آزاد، نیازمند کار پایه‌ای هستیم.

رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: کشتی گیران قم سال گذشته با نام صبای قم در مسابقات حاضر شدند اما امسال در صورت عدم وجود حامی مالی با نام هیئت کشتی قم در لیگ کشتی فرنگی کشور حضور پیدا می‌کنیم و برنامه‌ای برای حضور با نام صبا در این مسابقات نداریم.

حلوایی بیان داشت: پشتیبانی باشگاه صبا از تیم کشتی در فصل گذشته کافی نبود و باشگاه صبا تنها توانست بخش ناچیزی از هزینه‌های جاری ما را پرداخت کند و به همین دلیل، نمی‌توان روی پشتیبانی مالی صبا حساب کنیم و می‌دانیم که صبا با مشکلات مالی عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند.

وی عنوان کرد: ۱۳ تیم در دو بخش فرنگی و آزاد در لیگ بر‌تر کشتی آزاد و فرنگی شرکت می‌کنند که نیمی از این تیم‌ها در بخش آزاد و نیمی دیگر در بخش فرنگی در مسابقات شرکت می‌کنند البته تا زمان آغاز مسابقات، امکان تغییرات وجود دارد.

رئیس هیئت کشتی استان قم درباره بازگشت میزبانی مسابقات جام یادگار امام (ره) به قم تصریح کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های تامین هزینه‌های برگزاری این مسابقات فراهم نشود نمی‌توانیم این مسابقات را به قم بازگردانیم البته فدراسیون کشتی برای این منظور مشکلی ندارد بلکه ما باید بتوانیم از عهده مخارج آن بربیاییم.

آدرس کوتاه :