جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

فرهنگ را نباید با تجارت معامله کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرهنگ را نباید با تجارت معامله کرد


یکی از مراجع عظام تقلید قم گفت: نکته بسیار مهمی که باید دقت شود این است که نباید مسائل فرهنگی را با مسائل تجاری معامله کرد و از سوی دیگر نباید نگاه تاجرانه به مسائل فرهنگی داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی:

آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با اشاره به فعالیت مجموعه پست گفت: پست همواره در طول تاریخ با مردم ارتباط خوبی داشته و توانسته این ارتباط را نیز حفظ کند.

وی بیان کرد: انتقال علوم و دانش همواره توسط پست انجام می‌شده است که این بسیار مهم بوده و امروز نیز شاهد چنین موضوعی هستیم.

این مرجع تقلید با اشاره به شرایط پست گفت: سه اصل سرعت، دقت و رعایت امانت در پست اصل است و اگر به آن اهتمام شود بسیار مؤثر خواهد بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نگاه تجاری به محصولات گفت: نباید به همه‌چیز نگاه تجاری داشت، پست و دیگر دستگاه‌های دولتی باید به این موضوع دقت نظر داشته باشند.

وی گفت: نکته بسیار مهمی که باید دقت شود این است که نباید مسائل فرهنگی را با مسائل تجاری معامله کرد و از سوی دیگر نباید نگاه تاجرانه به مسائل فرهنگی داشت.

این مرجع تقلید بیان کرد: اگر نگاه تاجرانه به مسائل فرهنگی شود، اثر خود را از دست داده و نمی‌توان در گسترش فرهنگ تلاش کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اهمیت ارسال مرسولات پستی گفت: هزینه ارسال مرسوله‌های پستی به خارج از کشور بالاست و باید برنامه‌ریزی شود که بتوانیم با سهولت و بدون هزینه محصولات فرهنگی را ارسال کنیم.

وی تأکید کرد: باید یارانه ارسال محصولات فرهنگی به پست داده شود تا بتوانیم محصولات فرهنگی ارسال کنیم، چرا که این محصولات برای سلامت روح است.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: امروزه مردم کشورهای دنیا نیازمند محصولات فرهنگی ما هستند و از این رو باید بکوشیم تا محصولات خود را برای آن‌ها ارسال کرده و در مسیر صدور انقلاب به مباحث فرهنگی اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به مشکلات مالی دولت گفت: قبول داریم که دولت در بخش مالی مشکلاتی دارد اما باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا محصولات فرهنگی نیز ارسال شود.

این مرجع تقلید در پایان ابراز امیدواری کرد که بعد از توافق انجام‌شده مشکلات مالی و اعتباری دولت رفع شده و بتوان در رفع مشکلات کوشید./ فارس

آدرس کوتاه :