جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

فرهنگ زیست محیطی باید در جامعه تقویت شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرهنگ زیست محیطی باید در جامعه تقویت شود


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه و لزوم توجه هرچه بیشتر مردم و مسئولان نسبت به این عرصه خطیر و حساس تاکید کرد.

رکنی عنوان داشت؛

محمودعلی رکنی در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم گفت: غفلت و کم توجهی به مسئله حفظ و حراست از محیط زیست کشورمان در سال‌های گذشته، چالش‌ها و معضلات پیش رو در این حوزه را رقم زده است.

وی بر ضرورت تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه و لزوم توجه هرچه بیشتر مردم و مسئولان نسبت به این عرصه خطیر و حساس تاکید کرد و گفت: همه نهادها و دستگاههای اجرایی استان باید در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و دستیابی به محیط زیست پاک و سالم همدل، همزبان و هماهنگ باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه همکاری و مشارکت گسترده با نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و فارغ التحصیلان رشته‌های محیط زیست از اولویت‌های این اداره کل است خاطرنشان کرد: باید با برنامه ریزی روشن و مشخص، نسبت به بکارگیری کارشناسان و فارغ التحصیلان محیط زیست اقدامات مثبت و موثری انجام شود.

رکنی در پایان با بیان اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی استان باید برای دستیابی به مولفه‌ها و شاخص‌های زیست محیطی و جلوگیری از ایجاد هرگونه آلودگی اهتمام ویژه داشته باشند، تصریح کرد: امیدواریم با توجه و احساس مسئولیت آحاد جامعه، بتوانیم برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حفظ و حراست از محیط زیست، گام‌های بلند و اساسی برداریم.

آدرس کوتاه :