جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

فرهنگ عاشورایی سروقامتان دفاع مقدس در جامعه ماندگار شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرهنگ عاشورایی سروقامتان دفاع مقدس در جامعه ماندگار شود


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم بر اولویت قرار دادن برنامه‌ریزی‌های استان به منظور حفظ و نشر حماسه عاشورایی سروقامتان و دلیرمردان دوران دفاع مقدس در جامعه تاکید کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم:

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، سیدحسن رضوی در دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با گرامیداشت ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت: تبیین و تشریح شرایط دوران دفاع مقدس برای نسل دوم و سوم و نسل‌های آینده، مسئولیتی همگانی است که براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید به خوبی در جامعه انجام پذیرد.

وی افزود: همان‌گونه که نهادهایی همچون مرکز اسناد انقلاب اسلامی و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در راستای انجام ماموریت‌های محوله تشکیل شد، ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها نیز در راستای حفظ و ترویج فرهنگ حماسه و ایثار و تبیین رشادت سروقامتانی که با تمام وجود خالصانه در راه حفظ دین جنگیدند، مسئولیتی سنگین و مضاعف دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با بیان اینکه اگر آثار و فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس حفظ و ترویج نشود، اصل ارزش‌های آن دوران برای نسل‌های آینده مورد خدشه قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: ضروری است سازمان‌ها و نهادهای استان قم توجه به این موضوع را بیش از گذشته در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خود قرار دهند.

وی با یادآوری نقش‌آفرینی موثر قم در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: ضرورت حفظ و نهادینه‌سازی آثار ماندگار قم در دفاع مقدس مسئولیتی همگانی است و نهادها و سازمان‌های قم باید در این زمینه پیشقدم و پیگیر باشند.

رضوی همدلی و تعامل مناسب و مستمر نهادهای استان را تقویت کننده و راهگشای حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و افزود: با وجود محدودیت‌های منابع، توجه به مسائل فرهنگی به ویژه گسترش فرهنگ دفاع مقدس در اولویت برنامه‌های استان قم قرار دارد.

وی با تاکید بر حمایت همه‌جانبه از تکمیل پروژه مهم و تاثیرگذار مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس (موزه) - از مصوبات سفر مقام معظم رهبری- اظهار امیدواری کرد؛ پروژه مذکور در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات و حمایت‌های انجام شده، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و جلوگیری از خطر تحریف و فراموشی تاریخ و حماسه آن دوران را ماموریت اصلی ادارات کل حفظ آثار استان‌ها برشمرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مرکز ثقل برنامه‌ریزی‌ها در استان است و انشاءالله تکمیل و بهسازی مکان‌هایی همچون مزار مطهر شهدای گمنام خضر نبی(ع)، حرم شهدای گمنام شهر دستجرد و مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس (موزه) به منظور اشاعه فرهنگ دوران طلایی دفاع مقدس، مورد توجه و حمایت‌های ویژه قرار گیرد.

// فارس

آدرس کوتاه :