جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

فرهنگ علوی با استفاده از فناوری‌های نوین در جامعه منتشر شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرهنگ علوی با استفاده از فناوری‌های نوین در جامعه منتشر شود


عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم نشر فرهنگ علوی در جامعه گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی باید از راه‌های مختلف همانند فیلم و شبکه‌های اجتماعی به صورت مستدل و منطقی با اهل سنت بحث کنیم و به نشر فرهنگ اهل بیت (ع) و فرهنگ علوی بپردازیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری

حجت الاسلام و المسلمین عسگر ، با اشاره به فرا رسیدن روز عید غدیر و اهمیت آن نزد شیعیان اظهار داشت: بزرگ‌ترین عید اسلامی عید غدیر است، درآیه شریفه الیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِینَكُم‌ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْكُمْ نِعْمَتِی‌ مفسران قرآن کریم الیوم را به روز غدیر نسبت داده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) افزود: درواقع خداوند در این آیه تاکید کرده است که بدون وصیت پیامبر و بی ولایت رسالت کامل نیست، اگر چه پیامبر (ص) زحمات زیادی را در راستای ترویج اسلام کشیدند و هنگام وفاتشان افراد زیادی از شبهه جزیره عربستان اسلام آوردند ولی تداوم اسلام احتیاج به یک محافظ دارد و باید شخصی باشد که اسلام ناب پیامبر (ص) را رواج دهد.

دیرباز بیان کرد: پیروان امام علی (ع) درواقع حرف اصلی‌شان این است که در قرآن کریم پس از پیامبر به خواست خداوند هیچ گونه تغییری و تحریفی صورت نگرفت و امروز نیز قرآن کریم پس از گذشت 1400 سال همان کتاب آسمانی است که بر پیامبر (ص) نازل شده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که مسلمانان در عمل باید ادامه دهنده راه رسول خدا باشندعنوان کرد: متاسفانه پس از رحلت رسول خدا در سنت پیامبر (ص) تحریف‌هایی صورت گرفت و نسبت به خواندن نماز بین فرقه‌های اهل سنت اختلاف‌های زیادی ایجاد شد و راجع به کیفیت وضو و مباحث دیگر اعتقادی نیز اختلافاتی شکل گرفت در صورتی که همه مسلمانان خواستار این موضوع هستند که بگویند پیرو پیامبر (ص) هستند.

وی با بیان این که باید در عبادت شکل و نظام واحدی داشته باشد و متغییر نباشد گفت: در سنت رسول خدا تغییراتی صورت گرفته و پیروان امام علی (ع) و اهل بیت (ع) ادعایشان این است که کسانی می‌توانند سنت پیامبر را بدون هیچ تغییری حفظ کنند که از اهل بیت پیامبر (ص) باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اهل بیت پیامبر (ص) دارای علم الهی و لدنی هستند و عصمت دارند و به دستورپیامبر به عنوان امام منصوب شدند، پیروان اهل بیت (ه) برای امام سه ویژگی قائل هستند که منصوب بودن و معصومیت و علم لدنی این سه ویژگی است که سبب می‌شود در سنت رسول خدا هیچ گونه تحریفی ایجاد نشود.

دیربازبا بیان این که پیروان اهل بیت (ع) ولایتی را قبول دارند که سبب حفظ دین اسلام و تداوم راه رسول خدا می‌شود بیان کرد: آئین و مرام پیروان اهل بیت (ع) این است که خاندان و اوصیای پیامبر (ص) باید افرادی باشند که مفسر قرآن باشند و اگر اظهار نظری کردند همانند فرمایشان رسول خدا باشد و این موضوع هنگامی صورت می‌گیرد که عصمت داشته باشند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اهل بیت (ع) در راستای نشر اسلام سختی‌های زیادی را متحمل شدند عنوان کرد: ائمه (ع) علاوه بر اینکه دین اسلام را نشر می‌دادند با ظالمان به مبارزه می‌پرداختند که در این راه 11 امام معصوم ما به شهادت رسیدند که امیدوار هستیم با ظهور امام زمان (عج) انتقام ائمه (ع) از دشمنان اسلام گرفته شود و جهان پر از عدل و داد شود.

وی با تاکید بر لزوم نشر فرهنگ علوی در جامعه تصریح کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری باید از راه‌های مختلف همانند فیلم و انیمشین و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مکتوب به صورت مستدل و منطقی با اهل سنت بحث کنیم و به نشر فرهنگ اهل بیت (ع) و فرهنگ علوی بپردازیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: پیروان اهل بیت(ع) از بحث هراسی نداشتند که باید با منطق و استدلال و فضای آزاد دیدگاه‌های خویش را برای تبیین و دفاع از مکتب اهل بیت (ع) و امیرالمومین (ع) و فرهنگ غدیر انجام دهند و در این زمینه به اهل سنت توهین نکنند./تسنیم

آدرس کوتاه :