جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

فرهنگ فاطمی باید در سطح بین‌الملل شناخته شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرهنگ فاطمی باید در سطح بین‌الملل شناخته شود


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فرهنگ فاطمی باید در سطح بین‌الملل شناخته شود تا جوامع با پیروی از آنها به سعادت رهنمون شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی:

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: زمانی که زندگی حضرت فاطمه(س) بررسی می‌شود، این نکته به دست می‌آید که حضرت با استفاده از همه ابزارها و امکانات برای دفاع و تثبیت فرهنگ ولایت تلاش کردند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت در دفاع از امیر مومنان(ع) به مسجد آمدند و با آنکه بیمار بودند، دفاع از ولایت را در اولویت قرار دادند و در نهایت جان خود و فرزندش را در راه ولایت فدا کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به پنهانی انجام شدن تشییع جنازه حضرت گفت: این مسئله به صورت پنهانی انجام شد تا کسی مطلع نشود، بارگاه این بانوی گرامی به عنوان برترین بانوی جهان اسلام و بشریت در چه مکانی واقع شده تا در طول تاریخ همواره این سئوال مطرح باشد که چرا چنین اتفاقی روی داده است.

رجبی خاطرنشان کرد: حضرت با استفاده از همه امکانات، شیوه‌ها و توان تا پای جان و آخرین لحظه عمر از ولایت دفاع کردند، تا انسان‌ها بفهمند مسیر صحیح اسلام و ولایت چیست و فرزندانی را تربیت کردند که مانند خودشان این راه را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) پس از واقعه عاشورا نیز توانست از ولایت دفاع کند، گفت: حضرت توطئه‌های دشمنان برای انحراف از مسیر ولایت و اسلام را نقش بر آب کردند و تهدیدها به فرصت تبدیل شد که این مسئله درسی برای بانوان است که در مسیر ولایت تنها به دوران حیات خود نیندیشند، بلکه برای نسل‌های آینده طراحی و برنامه‌ریزی داشته باشند.

رجبی عنوان کرد: سراسر زندگی حضرت در ابعاد مختلف از نظر سبک زندگی، عبادت، علم‌آموزی، رواج فرهنگ دینی، تعامل با همسایگان، دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم، همسرداری، فرزند پروری و رابطه فرزند و پدر درس‌آموز است.

وی با بیان اینکه فرهنگ فاطمی باید در سطح بین‌الملل شناخته شود تا جامعه به سوی سعادت هدایت شود، یادآور شد: درس‌های ارزشمندی برای جامعه در سیره حضرت زهرا(س) و سبک زندگی ایشان وجود دارد که نیازمند کارهای گسترده علمی و فرهنگی است بنابراین وظیفه اندیشمندان و رسانه‌ها است که روی این ابعاد تحقیق کنند.

آدرس کوتاه :